Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

W niedzielne popołudnie 3 czerwca na placu przy budynku remizy OSP w Psarach odbył się kolorowy i pełen atrakcji festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka. W specjalnym programie artystycznym przygotowanym przez organizatorów znalazły się występy najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Pokazy taneczne, wokalne oraz kabaretowe w wykonaniu przedszkolaków z Sarnowa, Strzyżowic, uczniów szkół podstawowych z Sarnowa, Gródkowa Strzyżowic, Dąbia oraz uczniów Gimnazjum z Psar cieszyły się dużym zainteresowaniem zgromadzonej publiczności, która młodych wykonawców nagradzała gromkimi brawami.

12 czerwca w Ośrodku Kultury w Sarnowie odbyło się uroczyste otwarcie wystawy plastycznej poświęconej życiu i i działalności ks dra Jana Dzierżona  najwybitniejszej dotychczas postaci związanej z pszczelarstwem i bartnictwem.
W tym niecodziennym wydarzeniu udział wzięli m.in. Przewodniczący Rady Gminy Psary Jacenty Kubica, Radny sołectwa Sarnów Aleksander Jewak, Wiceprezes Zagłębiowskiego Koła Pszczelarzy Józef  Kopczacki, Przewodniczący Sekcji Historycznej Śląskiego Związku Pszczelarzy Adama Wilczyński, Przewodniczący Sądu Koleżeńskiego przy Śląskim Związku Pszczelarzy Zenon Kołacz, Członek Zarządu  Zagłębiowskiego Koła i współautora wystawy  Ryszard Filipczyk, Dyrektor  Gminnej Biblioteki Publicznej w Psarach Helena Warczok...

...

 

Tegoroczny konkurs na „Najpiękniejszy ogród w gminie Psary” przyciągnął kolejnych miłośników i amatorów sztuki ogrodniczej. Na konkurs zgłoszono 6 ogrodów w dwóch kategoriach: ogród średni (30-60m2) oraz ogród duży (powyżej 60m2). Komisja konkursowa w trakcie wizytacji dokonała oceny zgłoszonych ogrodów...

...

W sobotnie popołudnie (23 czerwca) na placu przy budynku Ośrodka Kultury w Preczowie po raz dziewiąty odbył się Świętojański Festiwal Pieśni i Przyśpiewek Zalotnych, którego organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury Gminy Psary. Festiwal, który co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród artystów amatorów, w tym roku pobił kolejny rekord. Na scenie zaprezentowało się ponad 25 wykonawców w tym, aż 19 zespołów śpiewaczych i folklorystycznych z terenu powiatu będzińskiego, tarnogórskiego, zawierciańskiego, a nawet pszczyńskiego. Wśród gości na widowni zasiedli: Wójt Gminy Psary – Tomasz Sadłoń, Poseł na Sejm RP Waldemar Andzel, Sekretarz Gminy Psary Mirella Barańska – Sorn, Dyrektor GOK Anna Nagły, przedstawiciele Rady Gminy Psary oraz sołtysi.

 II Gminny Dzień Dziecka za nami. Tegoroczne obchody tego szczególnego święta, cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców, zarówno tych małych jak i dużych. Kolorowy i pełen atrakcji festyn, w tym roku odbył się na stadionie LKS Iskra w Psarach. W programie artystycznym zaprezentowały się dzieci i młodzież z sekcji artystycznych GOK oraz szkół i przedszkoli. Imprezę swoim występem otworzyła grupa przedszkolaków z ZSP w Sarnowie, która w krakowskich strojach zatańczyła tradycyjnego „Krakowiaka”. W dalszej części programu popisom wokalnym i tanecznym nie było końca. Wystąpili min: Weronika Harasimiuk z ZSP w Strzyżowicach, Oliwia Lipińska, Emilia Maciejczyk, Maja Mroczek ze SP w Gródkowie, Zespół Wokalno-Instrumentalny z OK w Sarnowie, dziecięcy zespół instrumentalny BONGOSIKI z OK w Preczowie, uczniowie SP w Dąbiu, SP w Sarnowie oraz sekcja cheerleaderek ze SP w Gródkowie.

joomplu:5300Ostatni tydzień czerwca to w Gminnym Ośrodku Kultury podsumowanie zajęć prowadzonych w okresie od września do czerwca, które odbywały się w poszczególnych filiach GOK. Największym zainteresowaniem cieszyły się muzyczne popisy uczestników zajęć nauki gry na pianinie oraz recital gitarowy będący zwieńczeniem zajęć nauki gry na gitarze.W poniedziałkowe popołudnie na sali szkoleniowej GOK w Grodkowie przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentowali se młodzi muzycy, szlifujący swoje muzyczne talenty w nauce gry na pianinie. 

joomplu:5343Sobotnie popołudnie na gminnym boisku ORLIK 2012 upłynęło w iście sportowej atmosferze. Na zakończenie Gminnej Akademii Piłki Nożnej zorganizowano podsumowanie zajęć piłkarskich, które prowadzone były od kwietnia tego roku dla dzieci i młodzieży z terenu naszej gminy. W trackie festynu odbyła się prezentacja nowoczesnego sprzętu sportowego. Przybili goście, rodzice oraz najmłodsi amatorzy piłki nożnej, mogli sprawdzić swoje umiejętności piłkarskie na prezentowanym sprzęcie.

 

joomplu:5307Swój pierwszy oficjalny mecz piłkarski mają za sobą młodzi adepci Gminnej Akademii Piłki Nożnej. Mali piłkarze na co dzień grający w grupie „ORLIKÓW” na gminnym boisku Orlik w Psarach, w poniedziałkowe popołudnie stanęli w szranki z kolegami z Katowic-Szopienic w swoim pierwszym wyjazdowym meczu w karierze.

 

joomplu:6346II miejsce Zespołu "Nasz Gródków" na Festiwalu Muzycznym w Katowicach 

 

8 czerwca 2014r. Śląskie Stowarzyszenie Miłośników Folkloru w Katowicach na terenie Ośrodka Rekreacyjnego "Bolina" w Katowicach -Janowie zorganizowało po raz kolejny Festiwal Muzyczny. W bieżącym roku do konkursu zgłoszono 15 zespołów muzycznych z całego województwa śląskiego. Impreza spotkała się ze sporym zainteresowaniem mieszkańców, którzy w pięknej okolicy mogli odpocząć przy regionalnej muzyce. 

joomplu:635924 czerwca w Gminnym Ośrodku Kultury w Gródkowie odbyło się kameralne spotkanie z okazji zakończenia zajęć muzycznych w roku szkolny 2013/2014. Młodzi adepci gry na pianinie mogli zaprezentować tłumie przybyłym gościom swoje umiejętności, które nabywali i szlifowali przez ostatnie 10 miesięcy. Początkujący muzycy zaprezentowali zgromadzonej publiczności m.in. utwór „Happy birthday”, „Piosenkę Dorotki” z musicalu „Czarnoksiężnik z krainy OZ” oraz wiele innych miłych dla ucha muzycznych kompozycji. Dopełnieniem spotkania było popis skrzypcowy w wykonaniu Faustyny Trzcionki i Alicji Wójcik. Spotkanie prowadził instruktor zajęć pani Grażyna Wikarek – Meus. Swoją obecnością spotkanie uświetnili Wójt Gminy Psary Tomasz Sadłoń oraz Dyrektor GOK Anna Nagły. GALERIA

 

XII Świętojański Festiwal Pieśni i Przyśpiewek Zalotnych za nami. Pomimo, iż w tym roku pogoda spłatała nam małego psikusa, wszyscy uczestniczy, zespoły oraz mieszkańcy bawili się wyśmienicie. Z uwagi na prace remontowo-inwestycyjne prowadzone wokół Ośrodka Kultury w Preczowie, sobotni festiwal wyjątkowo odbył się w plenerze przy Świetlicy Wiejskiej w Dąbiu.  Jednak zmiana miejsca nie zniechęciła wykonawców do przyjazdu w gościnne progi naszej gminy. Łącznie na scenie zaprezentowało się 22 wykonawców w kategorii zespoły śpiewacze oraz 2 solistki. 

joomplu:6992Po raz kolejny z dużą pompą obchodziliśmy w gminie Dzień Dziecka, zorganizowany w tym roku 31 maja na stadionie sportowym w Psarach. Słoneczna pogoda oraz bogaty i różnorodny program okazały się niezwykle ciekawą propozycją spędzenia niedzielnego popołudnia dla całej rodziny. W tym roku nikt nie mógł narzekać na nudę, a każdy z uczestników znalazł dla siebie coś miłego. 

joomplu:7795

4 czerwca na placu przy Ośrodku Kultury w Sarnowie odbyła się impreza plenerowa pod nazwą „Dancing w stylu PRL-u”. Zgromadziła ona kilkaset mieszkańców naszej gminy, którzy wraz z organizatorami GOK Gminy Psary, Ośrodkiem Kultury w Sarnowie i Urzędem Gminy Psary pragnęli powspominać minioną epokę. Wieczór rozpoczął ponad godzinny  koncert Orkiestry Dętej „Predmiercanka” ze Słowacji. Następnie duet muzyczny Mirosław Krawczyk i Mieczysław Horzela zaprezentowali uczestnikom największe szlagiery muzyczne lat 60, 70, 80-tych minionej epoki.

joomplu:774129 maja na stadionie sportowym w Psarach odbył się Gminny Dzień Dziecka. Wszystkich tych, którzy zdecydowali się wziąć udział we wspólnej zabawie, ominęła kapryśna pogoda oraz silne opady deszczu, nawiedzające w tym dniu wszystkie sołectwa z wyjątkiem Psar. Podobnie jak w latach ubiegłych, Gminny Ośrodek Kultury we współpracy z lokalnym samorządem, przygotował moc atrakcji dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy. 

joomplu:7804Wraz z początkiem czerwca, w naszej gminie ruszył sezon na letnie festyny organizowane dla mieszkańców poszczegolnych sołectw. Za nami już dwa takie wydarzenia, które odbyły się 11 czerwca przy kompleksie sportowo-rekreacyjnym w Goląszy Górnej oraz 19 czerwca na placu przy remizie OSP w Górze Siewierskiej. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tych wydarzeń oraz zapraszamy na najbliższe festyny, które odbędą się 24 lipca w Preczowie, 31 lipca w Malinowicach i 15 sierpnia w Dąbiu.

24 czerwca 2017 już po raz czternasty przy ośrodku kultury w Preczowie odbył się Świętojański Festiwal Pieśni i Przyśpiewek Zalotnych, w którym wzięła udział rekordowa jak do tej pory liczba … aż 30! wykonawców z niemal całego południa Polski. Cieszymy się ogromnie, że festiwal ten zdobywa z roku na rok coraz większą popularność, a co najważniejsze coraz wyższy poziom artystyczny. Festiwal rozpoczął montaż słowno – muzyczny w wykonaniu zespołu śpiewaczego „Dąbie” z zaproszonymi gośćmi, w którym przybliżono w skrócie czar nocy świętojańskiej wraz z jej przepowiedniami i nastrojami.

Po raz pierwszy w gminie Psary został zorganizowany Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny. W ramach festiwalu gminę Psary odwiedziły grupy folklorystyczne z Łotwy, Węgier i Rumunii. Zwieńczeniem imprezy były występy wszystkich zespołów 18 czerwca o godz. 17:00 na stadionie LKS Iskra Psary.

 

 

4 czerwca na stadionie LKS „Iskra” Psary hucznie i wesoło obchodzono Dzień Dziecka.

Imprezę przygotował GOK Gminy Psary i Urząd Gminy w Psarach. Pomimo bardzo kapryśnej pogody w imprezie udział wzięło kilkaset najmłodszych mieszkańców gminy.

 

 

4 czerwca na stadionie LKS „Iskra” Psary hucznie i wesoło obchodzono Dzień Dziecka.

Imprezę przygotował GOK Gminy Psary i Urząd Gminy w Psarach. Pomimo bardzo kapryśnej pogody w imprezie udział wzięło kilkaset najmłodszych mieszkańców gminy.

23 czerwca 2018 już po raz piętnasty przy Ośrodku Kultury w Preczowie odbył się Świętojański Festiwal Pieśni i Przyśpiewek Zalotnych, w którym wzięło udział blisko 30 wykonawców z terenu województwa śląskiego.

15 czerwca w sali bankietowej OSP Psary odbył się gminny turniej Fifa na konsolach play station. Tegoroczna edycja cieszyła się dużym powodzeniem, bo wzięło w niej udział ponad 40 zawodników.

 

3 czerwca na stadionie LKS Iskra Psary odbył się Gminny Dzień Dziecka, który w tym roku połączono z otwarciem Parku Żurawiniec po rewitalizacji oraz uroczystym wmurowaniem aktu erekcyjnego pod budowę żłobka i przedszkola w Psarach.

3 czerwca na stadionie LKS Iskra Psary odbył się Gminny Dzień Dziecka, który w tym roku połączono z otwarciem Parku Żurawiniec po rewitalizacji oraz uroczystym wmurowaniem aktu erekcyjnego pod budowę żłobka i przedszkola w Psarach.

foto 40 20190625 156092501322 czerwca 2019 już po raz szesnasty przy Ośrodku Kultury w Preczowie odbył się Świętojański Festiwal Pieśni i Przyśpiewek Zalotnych.  Od lat festiwal cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród amatorskich zespołów folklorystycznych i kapel, czego najlepszym dowodem jest rosnąc liczbą wykonawców, których z roku na rok przybywa. Podobnie jak w ubiegłym roku, podczas tegorocznej edycji festiwalu na scenie prezentowali się wykonawcy w dwóch kategoriach: kapele ludowe oraz zespoły śpiewacze. Zespoły oceniało profesjonalne jury w składzie: Dariusz Nurzyński, Jolanta Sznajder oraz Roman Hyla.

foto 29 20190613 10707340337 czerwca w sali bankietowej OSP Psary odbył się gminny turniej FIFA na konsolach play station. Tegoroczna edycja cieszyła się dużym powodzeniem, bo wzięło w niej udział prawie 30 zawodników. Podobnie jak w poprzednich latach turniej rozgrywany był systemem pucharowym, według zasady „przegrany odpada”.

foto 20 20190605 1114876859Początek czerwca w gminie Psary to doroczny festyn z okazji Dnia Dziecka. W tym roku najmłodsi mieszkańcy gminy świętowali w piękne niedzielne popołudnie, 2 czerwca na stadionie sportowym w Psarach. Słoneczna pogoda oraz bogaty i różnorodny program okazały się niezwykle ciekawą propozycją, bowiem tego dnia, stadion w Psarach odwiedziły tłumy. W tym roku nikt nie mógł narzekać na nudę, a każdy z uczestników znalazł dla siebie coś miłego. 

Podobnie jak w latach ubiegłych ogromną popularnością cieszyły się bezpłatne dmuchańce. Dzieci mogły poszaleć na trampolinach, zjeżdżalniach, torach przeszkód, dmuchanych kulach i ściance wspinaczkowej.

106469997 2741654169413614 2210065554514474259 oWianki w CUS
GOK Gminy Psary i CUS Strzyżowice byli organizatorami konkursu „ Mój najpiękniejszy wianek Świętojański”. Konkurs skierowany był do trzech grup wiekowych: - dzieci (6-12 lat), młodzież (13-18 lat), dorośli (powyżej 18 lat). Technika wykonania prac dowolna była dowolna

<p><img style="margin-right: 10px; margin-bottom: 10px; float: left;" src="/images/grid/historyczne_sciezki_gminy_psary/baner_fb_szukamy_pamiatek_1920_1080.jpg" alt="baner fb szukamy pamiatek 1920 1080" width="250" height="141" /></p>
<p><span style="font-size: 12pt;">Gminny Ośrodek Kultury Gminy Psary szuka osób, które mają do opowiedzenia historie,&nbsp;</span><span style="font-size: 12pt;">są związane z losami lub są w posiadaniu pamiątek poniższych obiektów z terenu gminy Psary:</span></p>
<hr id="system-readmore" />
<p><span style="font-size: 12pt;">-była klinkiernia w Gródkowie</span><br /><span style="font-size: 12pt;">-dworek w Malinowicach</span><br /><span style="font-size: 12pt;">-kolej w Gródkowie</span><br /><span style="font-size: 12pt;">-apliczka i wapiennik w Brzękowicach Dolnych</span><br /><span style="font-size: 12pt;">-budynki wykonane z klinkru w Sarnowie</span></p>
<p><span style="font-size: 12pt;">Gromadzone informacje posłużą nam do stworzenia w ramach projektu "Historyczne ścieżki gminy Psary" </span></p>
<p><strong><span style="font-size: 12pt;">internetowego archiwum </span></strong><br /><strong><span style="font-size: 12pt;">historia.psary.pl</span></strong></p>
<p><span style="font-size: 12pt;">Osoby zainteresowane prosimy o kontakt: </span></p>
<p><span style="font-size: 12pt;">32 267 22 59, </span></p>
<p><span style="font-size: 12pt;">32 360 69 54, </span></p>
<p><span style="font-size: 12pt;">32 267 21 01, </span></p>
<p><span style="font-size: 12pt;"><a href="mailto:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.</a></span></p>

festyn nocy witojakiej 55 20210624 155973669319 czerwca na stadionie LKS „Błyskawica” Preczów odbył się festyn z okazji Nocy Świętojańskiej, który swoim programem nawiązywał do tradycji corocznego Świętojańskiego Festiwalu Pieśni i Przyśpiewek Zalotnych.

W tym roku wyjątkowo, wydarzenie miało formę muzycznego spotkania zespołów, a nie festiwalu piosenki, co było spowodowane wielomiesięczną pandemią i brakiem możliwości odbywania regularnych prób przez zespoły śpiewacze.

depositphotos 50845597 stock illustration a summer vacationKochane dziaciaki, serdecznie zapraszamy do spędzenia wakacji z GOKiem. W tym roku, mamy dla Was mnóstwo ciekawych propozycji, warsztatów, zajęć, spotkań i wycieczek oraz trzy turnusy półkolonii.

Szczegółowa oferta zajęć w poszczególnych placówkach i zapisy już są na naszej stronie,

Zapraszamy!

A tutaj link do krotkiej fotorelacji z wakacji z GOKiem AKCJA LATO FOTOGALERIA

25 czerwca 2021 o godz. 21:00, na rynku w Bytomiu odbędą się Metropolitalne Obchody 100. Rocznicy III Powstania Śląskiego.

polkolonie majka baner fbZapraszamy młodzież w wieku od 9 do 12 lat w dniach od 5 do 9 lipca 2021 roku na bezpłatne zajęcia/półkolonie 

Let’s go outside- wakacyjne spotkanie z przyrodą po angielsku

organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury Gminy Psary i Stowarzyszenie Edukatorów Kulturalnych O WILKU MOWA

uderzenie pioruna w mural

 Zapraszamy Wszystkich do zobaczenia filmu

"Skarby Gminy Psary".

Film powstał dzięki współpracy Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Psary i uczennic i uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Dąbiu.

Strona zrealizowana w ramach projektu z III Osi Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 - „Zwiększenie stopnia oraz poprawa umiejętności korzystania z Internetu, w tym z e-usług publicznych w szczególności realizuje cel stworzenie trwałych mechanizmów podnoszenia kompetencji cyfrowych na poziomie lokalnym” 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej” dotyczący realizacji projektu systemowego pn. „Konwersja cyfrowa domów kultury” - zadanie GOK gminy Psary: goknet-GOK Gminy Psary wita w sieci!