106469997 2741654169413614 2210065554514474259 oWianki w CUS
GOK Gminy Psary i CUS Strzyżowice byli organizatorami konkursu „ Mój najpiękniejszy wianek Świętojański”. Konkurs skierowany był do trzech grup wiekowych: - dzieci (6-12 lat), młodzież (13-18 lat), dorośli (powyżej 18 lat). Technika wykonania prac dowolna była dowolna

Jego celem było:
- propagowanie twórczości artystycznej
- kultywowanie tradycji
- rozwijanie zainteresowań kulturą ludową
- popularyzacja folkloru
- kształtowanie poczucia piękna i estetyki
- rozwijanie wyobraźni artystycznej
- integracja społeczna

Na konkurs napłynęło prawie 20 pięknych wianków, uwitych zarówno z żywych jak i sztucznych kwiatów, wszystkie zachwycały oryginalnością wykonania, ciekawym pomysłem i starannością pracy.
Po burzliwych obradach jury w składzie: Anna Nagły Dyrektor GOK – Przewodnicząca Jury, Magdalena Gdesz-Sobczak - Członek Jury, Donata Łukasik - Członek Jury dokonało wyboru: w kategorii wiekowej 6 -12 lat I miejsce otrzymała Agata Sarna lat 11, II miejsce Agata Pasterak lat 6, III miejsce Julia Szopa lat 11. Wyróżnienia otrzymują: Maja Pasterak lat 9, siostry Marika i Tara Frańczak lat 4 i 7
W kategorii wiekowej 13-18 lat nagród nie przyznano.
Wśród dorosłych autorów wianków: I miejsce zdobył Klub Seniora Podróżnika, II miejsce przyznano sołtys sołectwa Strzyżowice Grażynie Słani , III miejsce zdobył Zespół OD – DO z Preczowa, a wyróżnienie Klub Seniora Brzękowice-Goląsza.
Laureaci otrzymają dyplomy i narody rzeczowe ufundowane przez GOK Gminy Psary. Ze względu na sytuację związaną z pandemią, o terminie wręczenia nagród laureaci zostaną poinformowani telefonicznie.