II Gminny Dzień Dziecka za nami. Tegoroczne obchody tego szczególnego święta, cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców, zarówno tych małych jak i dużych. Kolorowy i pełen atrakcji festyn, w tym roku odbył się na stadionie LKS Iskra w Psarach. W programie artystycznym zaprezentowały się dzieci i młodzież z sekcji artystycznych GOK oraz szkół i przedszkoli. Imprezę swoim występem otworzyła grupa przedszkolaków z ZSP w Sarnowie, która w krakowskich strojach zatańczyła tradycyjnego „Krakowiaka”. W dalszej części programu popisom wokalnym i tanecznym nie było końca. Wystąpili min: Weronika Harasimiuk z ZSP w Strzyżowicach, Oliwia Lipińska, Emilia Maciejczyk, Maja Mroczek ze SP w Gródkowie, Zespół Wokalno-Instrumentalny z OK w Sarnowie, dziecięcy zespół instrumentalny BONGOSIKI z OK w Preczowie, uczniowie SP w Dąbiu, SP w Sarnowie oraz sekcja cheerleaderek ze SP w Gródkowie.

Równolegle do występów artystycznych, odbywały się indywidualne rozgrywki sportowe, w których wzięło udział prawie 100 dzieci. Dodatkowo organizatorzy przygotowali konkurencje rodzinne, w której 3-osobowe rodziny walczyły o Puchar Wójta Gminy Psary oraz zaproszenie na rodzinny obiad do restauracji „Chata z Zalipia”, ufundowanych przez właściciela restauracji pana Tomasza Wąsika. Dla wszystkich zwycięzców konkrecji indywidualnych GOK przygotował atrakcyjne nagrody, medale oraz pamiątkowe dyplomy. Ponadto w trakcie trwania festynu, każde dziecko mogło bezpłatnie skorzystać z dmuchanych atrakcji takich jak: euro bungee, bungee run, byk interaktywne czy zjeżdżalnia, które ufundował Samorząd Gminy Psary.

W tegorocznym festynie wzięła udział rekordowa ilość mieszkańców. Całymi rodzinami przychodzili świętować ze swoim pociechami ten szczególny dzień. „Wszystko się udało, dopisała pogoda, program był równie atrakcyjny i ciekawy, każde dziecko, które biegało po stadionie było (według przysłowia) uśmiechnięte od ucha do ucha” - powiedziała babcia jednego z dzieci. Dopisali również zaproszeni goście, wśród których byli: Wójt Gminy Psary – Tomasz Sadłoń wraz z rodziną, przedstawiciele Samorządu Gminy Psary, dyrektorzy oraz kierownicy gminnych palcówek kulturalno-oświatowych.

Dyrektor GOK Anna Nagły pragnie złożyć serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji tegorocznego festynu z okazji dnia dziecka: pracownikom GOK, nauczycielom za organizację rozgrywek sportowych oraz sponsorowi panu Tomaszowi Wąsik z restauracji „Chata z Zalipia”.

joomplu:5073joomplu:5095joomplu:5103joomplu:5097

joomplu:5064