Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

W muzycznych rytmach i rozśpiewanych nastrojach upłynęło niedzielne popołudnie w Ośrodku Kultury w Sarnowie. Na placu przy budynku Ośrodka odbył ł się kolejny z cyklu koncertów w ramach Projektu „Muzyczna podróż po gminie Psary”. Główną atrakcją były występy lokalnych zespołów śpiewaczych i folklorystycznych działających na terenie naszej gminy. W myśl idei koncertu „Lato na wsi” tradycja w piosence, wytworach rąk, potrawach i wypiekach, każdy z uczestników mógł spróbować tradycyjnych wypieków oraz...

...

W niedzielne popołudnie 19 sierpnia w gminie Psary upłynęło w iście wojskowym klimacie. Z okazji obchodów Święta Wojska Polskiego na stadion LKS Iskra w Psarach zjechali miłośnicy historii oraz polskiej wojskowości. Wraz z rozpoczęciem imprezy głos zabrał Wójt Gminy Psary – Tomasz Sadłoń, który powitał przybyłych gości oraz przybliżył krótką historię tego Święta. Wśród atrakcji przygotowanych dla mieszkańców był: koncert Wojskowej Orkiestry Dętej z Dęblina połączony z pokazem kawalerii konnej i władania białą bronią w wykonaniu ułanów ze szwadronu Toporzysko 3 pułku Strzelców Konnych im. Hetmana Polnego Stefana Czarneckiego.

joomplu:537629 czerwca  Zespół „Zagłębianki”  z Sarnowa uroczyście świętował swój piękny jubileusz 35-lecia istnienia Zespołu i Kapeli „Sarnowianie”. Przy udziale władz sołectwa, gminy, powiatu, duchowieństwa oraz wielu zaproszonych, znamienitych gości Panie zaprezentowały się w pięknym programie artystycznym przygotowanym na ten jubileusz. Goście wręczyli zacnym jubilatkom wspaniałe prezenty.  Wójt Gminy Psary Tomasz Sadłoń i Przewodniczący Rady Gminy Psary Jacenty Kubica przekazali wieżę stereofoniczną, Dyrektor GOK Gminy Psary Anna Nagły

joomplu:5430W niedzielę, 11 sierpnia, z okazji Święta Wojska Polskiego na stadionie LKS „Iskra Psary” odbył się II Piknik Patriotyczny. Obchody Święta Wojska Polskiego w Psarach rozpoczęła msza święta w Kościele pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego w Będzinie, po której nastąpił przemarsz pod obelisk poświęcony pamięci żołnierzy z 11 pułku Piechoty i 23 pułku Artylerii Lekkiej stacjonujących w Będzinie, poległych w wojnach z 1920 roku i 1939 r. Tam odbył się apel poległych, a pod pomnikiem złożono kwiaty i zapalono znicze.

joomplu:7984

25 czerwca na placu przy Ośrodku Kultury w Preczowie po raz XIII spotkali się miłośnicy folkloru i muzyki ludowej, podczas Świętojańskiego Festiwalu Pieśni i Przyśpiewek Zalotnych. Za nim wokaliści i zespoły stanęły w szranki rywalizacji, na scenie zaprezentował się laureat zeszłorocznej edycji festiwalu zespół „Od...Do...” oraz gościnnie wystąpiła Gminna Orkiestra Salonowa pod dyrekcją pani Kaliny Szczyrby. 

joomplu:793524 czerwca na stadionie sportowym w Psarach odbyło się SUMMER PARTY, czyli muzyczne powitanie lata. W programie koncertu wystąpiły zespoły Oversound i Animate. Taneczną zabawę w dyskotekowych rytmach, przy najwięksyzch hitach muzyki rozrywkowej, prowadził DJ TWITTER. Na zakonczenie dla uczestników czekało prawdziwe kino plenerowe oraz seans z filmem przygodowym "Więzień labiryntu cz.I". Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia. GALERIA

 

4 czerwca w Ośrodku Kultury w Sarnowie odbyło się kolejne Spotkanie Klubu Seniora Podróżnika. Tym razem z Członkami Klubu  spotkali się podróżnicy z Katowic, założyciele Klubu „Namaste”, którzy ponad rok spędzili w Nepalu. Zebranym opowiedzieli o swych wędrówkach trekingowych, warunkach życia  Nepalczyków, kulturze, oświacie i religii. Zaprezentowali też kilkaset slajdów i zdjęć ze swych wypraw. 

joomplu:9192W sobotę 8 lipca 2017 roku na placu przy budynku remizy OSP w Górze Siewierskiej odbył się coroczny festyn rodzinny dla mieszkańców sołectwa i nie tylko. Uroczystość uświetniły liczne występy artystyczne i mimo niesprzyjającej pogody uczestnikom imprezy nie zabrakło dobrych humorów.

Informujemy, że planowany na 28 lipca festyn sołecki w Malinowicach został odwołany ze względu na prace remontowe przeprowadzane w miejscu odbywania się festynu (plac przy budynku byłej szkoły w Malinowicach). 

foto 5 20190729 1031957739Sobotnie popołudnie 27 lipca, pomimo deszczowej aury, upłynęło mieszkańcom Malinowic pod znakiem dobrej zabawy. Jak co roku o tej porze odbył się festyn sołecki, podczas którego uczestnicy mogli wysłuchać występów gminnych zespołów. W tym roku czas widzom umiliły zespoły "Tęcza" oraz "Dąbie". Ponadto wszyscy przybyli goście mogli za drobną opłatą, skosztować pysznych wypieków i smakołyków przygotowanych przez gospodynie z malinowickiego Klubu Emerytów oraz potańczyć przy muzyce zespołu Art Music.

foto 3 20190729 1482925261W poniedziałek 22 lipca w ośrodku kultury w Sarnowie ruszył pierwszy turnus tygodniowych półkolonii dla dzieci w wieku 6-8 lat. Pierwszy dzień upłynął wszystkim uczestnikom pod znakiem wzajemnych gier i zabaw integracyjno-zapoznawczych. We wtorek cała grupa pojechała z wizytą do chorzowskiego Zoo. Gdzie pod czujnym okiem przewodnika zwiedzała i słuchała ciekawych opowieści o mieszkańcach chorzowskiego ogrodu zoologicznego.

foto 14 20190729 1722188813Podczas pierwszego miesiąca wakacji  Gminny Ośrodek Kultury Gminy Psay przygotował nie  lada atrakcje. W licpu na scenie strzyżowickiego CUS odbyły się dwa niezwykle barwne, kolorowe i wesołe spektaklle teatralne dla dzieci.  We wtorkowe popołudnie 9 lipca najmłodsi mieszkay gminy wyruszyli w  w pełną przygód opowieść o losach trzech różowych świnek. Interaktywne przedstawienie angażowało do wspólnej zabawy młodych widzów, którzy chętnie uczestniczyli w poszukiwaniu wilka i pomocy świnkom. A jak to w bajkach bywa, cała historia skończyła się happy endem, świnki ocalały, a zły wilk wyjechał na wakacje w cieple kraje.

akcja lato 2019 20 20190722 1147446768Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z zajęć i warsztatów prowadzonych w ośrodkach kultury podczas teogorcznej akcji lato. Zajęćia plastyczne, warsztaty przyrodnicze, kulinarne, dogoterapii, zajęcia świetlicowe to tylko niektóre z propozycji, które w tym roku umilają najmłodszym mieszkancom gminy czas podczas wakacji. GALERIA ZDJĘĆ

wakacje 4 20200915 1668845207Czas wakacyjnej beztroski i wypoczynku, wraz z początkiem września przeszedł do historii. Nie oznacza to jednak wcale, że pomimo panującej pandemii i ograniczonych możliwości wakacyjnej laby, dzieciaki nie mają czego wspominać. Wręcz przeciwnie. Z nieco zmienioną ofertą, dostosowaną do obostrzeń sanitarnych, nasi mali mieszkańcy spędzili wakacje.

Wśród naszych propozycji znalazły się zajęcia na świeżym powietrzu, gdzie np. w CUSie miłośnicy street artu, mogli „wyżyć swoje artystyczne siły” na betonie, tworząc rozmaite kredowe arcydzieła. Nawiązując do warsztatów edukacji żywej, odbył się cykl spotkań pt: „Leśne wyprawy”. Grupa uczestników wraz edukatorem, panem Markiem spotykała się w Dąbiu, oraz Górze Siewierskiej, aby wspólnie przemierzać leśne i łąkowe trasy w poszukiwaniu śladów rodzimej fauny i flory. Mali odkrywcy obserwowali pająki, motylki, żuczki, a nawet natknęli się na czaszkę tajemniczego mieszkańca lasu. I tak z bagażem przyrodniczych obserwacji oraz sporą dawką wiedzy na temat lasu i jego mieszkańców, młodzi przyrodnicy spotkali się w lipcu pięć razy, aby wspólnie odbywać leśne przygody.

wlesie 1Świetna wiadomość dla miłośników leśnej fauny i flory.  Wracają zajęcia z Panem Markiem, naszym edukatorem z Pracowni Edukacji Żywej.... Wszystkich chętnych zapraszamy na wakacyjną odsłonę tych zajęć.

Zajęcia będą prowadzone w formie wycieczki do lasu lub po okolicznych łąkach (zgodnie z miejscem zbiórki). Uczestnicy będą poznawać okoliczną faunę i florę w letnim "wydaniu". Warsztaty będą odbywać się w godzinach 12:00-13:30 (ok. 90 minut).

Zapisy w GOK w Gródkowie, pod telefone 32/267-22-59.

polkolonie podsumowanie do internetu

W dniach od 5 do 9 lipca w Ośrodku Kultury w Górze Siewierskiej miała miejsce wspaniała przygoda, czyli nasze wakacyjne spotkania z przyrodą po angielsku. To, co się na nich działo przerosło-w pozytywnym sensie-oczekiwania organizatorów, czyli Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Psary i i Stowarzyszenie Edukatorów Kulturalnych O WILKU MOWA odnośnie tego, jak można spędzać czas na łonie natury z grupą młodych osób w wieku od 9 do 12 lat.

konwersja cyfrowaGminny Ośrodek Kultury Gminy Psary pozyskał dotację w wysokości 160 300 zł na działania inwestycyjne i szkoleniowe w ramach programu "Konwersja Cyfrowa Domów Kultury" finansowanego z Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury.

 

JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMIGminny Ośrodek Kultury Gminy Psary dołącza dzisiaj do akcji #challengeniebieskiemotyle2021. Dzięki nominacji otrzymanej od kadry Żłobka w Psarach, dorzucamy naszą cegiełkę do akcji na rzecz poszerzenie wiedzy i świadomości na temat autyzmu i przekazujemy iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom.?
W pełnej gotowości przyjęliśmy zaproszenie i "Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami".

?Nasze wspaniałe animatorki wykonały cztery symboliczne zadania:
- pracę plastyczną "Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami"
- zaprezentowały niebieskie barwy akcji
- udostępniliśmy informacje o akcji na stronie naszej placówki www.gok.psary.pl
- i na koniec cykneliśmy wspólną focie z napisem

Dziękujemy za nominację i kontynuujemy akcję #challengeniebieskiemotyle2021
NOMINUJEMY: Stowarzyszenie Kobiet "18+" oraz Kreo przestrzeń dla edukacji
Na wykonanie zadania każdy nominowany otrzymuje 48 godzin.?❤️

Trzymamy kciuki za nominowane osoby i życzymy powodzenia!

Strona zrealizowana w ramach projektu z III Osi Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 - „Zwiększenie stopnia oraz poprawa umiejętności korzystania z Internetu, w tym z e-usług publicznych w szczególności realizuje cel stworzenie trwałych mechanizmów podnoszenia kompetencji cyfrowych na poziomie lokalnym” 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej” dotyczący realizacji projektu systemowego pn. „Konwersja cyfrowa domów kultury” - zadanie GOK gminy Psary: goknet-GOK Gminy Psary wita w sieci!