konwersja cyfrowaGminny Ośrodek Kultury Gminy Psary pozyskał dotację w wysokości 160 300 zł na działania inwestycyjne i szkoleniowe w ramach programu "Konwersja Cyfrowa Domów Kultury" finansowanego z Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury.

 

 

 

 

GOK znalazł się wśród 200 beneficjentów z całej Polski. O fundusze starało się łącznie 1221 podmiotów.

 

Projekt o nazwie "goknet-GOK Gminy Psary wita w sieci!", będzie realizowany od lipca 2021 do czerwca 2022 i ma za zadanie wzmocnić kompetencje instytucji w zakresie działań kulturalnych prowadzonych on-line i stacjonarnie.

 

Jest to największa dotacja jaką uzyskał Gminny Ośrodek Kultury Gminy Psary w swojej historii na działania związane ze szkoleniem kadry i doposażeniem w sprzęt inwestycyjny.

 

Za przygotowanie wniosku i koncepcję odpowiada Agata Hofelmajer-Roś, która wraz z p.o. dyrektora Magdaleną Hak przygotowały aplikację.

 

Dzięki dotacji GOK zakupi sprzęt umożliwiający między innymi realizację: transmisji on-line wydarzeń kulturalnych i zajęć warsztatowych, otworzenie mobilnych punktów ze sprzętem teleinformatycznym dla mieszkańców oraz doposażenie pracowni plastycznych, muzycznych wraz z wyposażeniem instruktorów fitness, w sprzęt do prowadzenia zajęć w wersji zdalnej. Instruktorzy wraz z kadrą kierowniczą wezmą udział w szkoleniach z zakresu przygotowania nowej oferty kulturalnej dla mieszkańców gminy Psary, tak, by od marca 2022 przygotować nową ofertę zajęć animacyjno-kulturalnych.