Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

Szanowni Państwo, już jest!

Publikujemy edukacyjną e-publikację "Pamiątka filmowa - krok po kroku", która jest ostatnim rezultatem projektu "Filmowe gminne opowieści" realizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury Gminy Psary w okresie lipiec-październik 2020.

fgo post

E-publikacja jest wydawnictwem edukacyjnym o tematyce edukacji filmowej. Jej treść powstała w oparciu o doświadczenia zebrane w czasie prowadzenia warsztatów filmowych w projekcie.

 

Uczestniczkami i uczestnikami projektu były dziewczyny i chłopcy mieszkający w gminie Psary oraz członkinie i członkowie Koła Gospodyń Wiejskich z Góry Siewierskiej.Warsztaty prowadzone przez reżyserkę Ewę Borysewicz polegały na realizacji filmu na podstawie scenariusza stworzonego podczas spotkań młodzieży z osobami z KGW. Na bazie wywiadów powstał scenariusz filmu, który później scena po scenie był realizowany przez uczestników w ich domach-w domowych studiach filmowych.I o tym właśnie opowiada nasza e-publikacja, poprzez przykłady, fotografie i ilustracje opisuje jak krok po kroku od pomysłu do premiery zrealizować swój film, w swoim domu, czy też na zajęciach w szkole.

 

Projekt “Filmowe gminne opowieści” był realizowany w czasie pandemii. Jego realizacja polegała na organizacji zajęć on-line. Uczestniczki i uczestnicy wykazali się dużym zaangażowaniem pozwalającym na motywację do samodzielnej, regularnej pracy.

 

Dzięki temu powstały ciekawe rezultaty, na które składają się: piękny film, którego premiera odbyła się 23 października w Centrum Usług Społecznych w Strzyżowicach; wystawa fotografii, którą do końca listopada 2020 roku można oglądać w tym samym miejscu, plik audio rejestrujący spotkania w czasie, których zbierano materiał do scenariusza oraz wspomniana powyżej e-publikacja.

 

Wszystkie rezultaty można oglądać, pobierać i wykorzystywać na zajęciach edukacyjnych na wolnych licencjach.

 

Materiały dostępne są kolejno tutaj:

 

Pamiątka filmowa - krok po kroku - e-publikacja do pobrania

Pamiątka filmowa - krok po kroku - e-publikacja do zobaczenia

 

Koło Gospodyń z Góry Siewierskiej

Rejestracja audio wywiadu uczestników z osobami z KGW

Wystawa do obejrzenia w CUS Strzyżowice ul. Belna 1, godziny otwarcia takie same jak Gminnej Biblioteki w Strzyżowicach.

male IMG 1984

male IMG 2051

male IMG 2028

fot. Honorata Grudzień

 

 

Strona zrealizowana w ramach projektu z III Osi Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 - „Zwiększenie stopnia oraz poprawa umiejętności korzystania z Internetu, w tym z e-usług publicznych w szczególności realizuje cel stworzenie trwałych mechanizmów podnoszenia kompetencji cyfrowych na poziomie lokalnym” 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej” dotyczący realizacji projektu systemowego pn. „Konwersja cyfrowa domów kultury” - zadanie GOK gminy Psary: goknet-GOK Gminy Psary wita w sieci!