5 stycznia w Ośrodku Kultury im. Ireneusza Wikarka w Sarnowie odbył się koncert noworoczny, na którym mieliśmy okazję posłuchać aranżacji piosenek świątecznych w wykonaniu naszych utalentowanych gminnych artystów.

Na scenie jako pierwsze wystąpiły młode wokalistki sekcji wokalnej pod kierunkiem Justyny Karankowskiej, po nich zaprezentował się zespół pod kierunkiem Grzegorza Bochenka w składzie: Zuzia Hołubowska, Antoni Polak, Wojtek Żurkowski i Paweł Grochala. Wieczór był także okazją do drugiego publicznego występu grupy muzycznej działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Gródkowie pod kierunkiem dyrektor GOK Gminy Psary Lidii Ściwiarskiej. Zgromadzona publiczność miała także okazję posłuchać nastrojowych piosenek zaśpiewanych przez Martę Grzelak, zespół „Bliżej nieba” pod kierunkiem Michała Sobolewskiego, Paulinę Knapik oraz Justynę Dybę-Kędzior.

W drugiej części koncertu w repertuarze noworocznym wysłuchaliśmy gminnych zespołów śpiewaczych, publiczność bawiły zespoły: Dąbie, Tęcza, Zagłębianki oraz Kapela Gródków.

Festiwal Piesni Patriotynej 07Festiwal Pieśni Patriotycznej w gminie Psary

plakat seansu

Serdecznie zapraszamy na seans filmowy w ramach cyklu Oldschool Cinema, który odbędzie się 9 grudnia o godz. 17:00 w Ośrodku Kultury w Strzyżowicach, sala widowiskowa Centrum Usług Społecznych ul. Belna 1. Wstęp wolny!

Serdecznie zapraszamy na rodzinne warsztaty pieczenia pierniczków!

11 listopada w gminie Psary rozpoczęliśmy uroczyste obchody Święta Niepodległości.

 GOK Gminy Psary serdecznie zaprasza na wyjątkowy koncert Andrzeja Rybińskiego w CUS Strzyżowice 25 marca 2023 roku.

 

28 października GOK Gminy Psary zaprasza na składający się z trzech klasycznych filmów grozy maraton filmowy.

Rozpoczynamy już o 17:00 na sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Strzyżowicach.

Wejście oraz popcorn za darmo!

Serdecznie zapraszamy na seans filmowy dla dzieci w ramach cyklu Oldschool Cinema. 7 października, godz. 17:00 w Centrum Usług Społecznych w Strzyżowicach. Wstęp bezpłatny!

Serdecznie zapraszamy na Inaugurację Roku Kulturalnego 2022/23, która odbędzie sie 23 października o godz. 17:00 w Centrum Usług Społecznych w Strzyżowicach.

Zapraszamy na uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej Ireneusza Wikarkowi. W programie koncert muzyczny oraz wystawa "Ireneusz Wikarek - artysta niezapomniany".

Miłośników folkloru i muzyki zapraszamy na muzyczne spotkanie z gminnymi zespołami śpiewaczymi podczas drugiej edycji "Jesiennych spotkań z muzyką i humorem". Koncert odbędzie się23 września o godz. 17:00 w Ośrodku Kultury w Gródkowie. Zapraszamy!

Serdecznie zapraszamy na spektakl teatralny pt. "Babski Przekręt", który odbędzie się 2 grudnia 2022 r. o godz. 17:00 w sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Strzyżowicach, budynek Centrum Usług Społecznych w Strzyżowicach, ul. Belna 1. Bilety: 80 zł do nabycia w naszym systemie biletowym lub w GOK w Gródkowie, ul. Zwycięstwa 2 oraz w Ośrodku Kultury w Strzyżowicach, ul. Belna 1.

Już w sobotę 10 września zapraszamy wszystkich na stadion KS Preczów by dopingować zespoły sołeckie z gminy Psary! Drużyny złożone z sołtysów, reprezentantów KGW oraz OSP będą rywalizować w wielu konkurencjach. Dobra zabawa gwarantowana!

Uprzejmie informujemy, że od 2 do 7 września 2022 bawialnia w Goląszy Górnej będzie zamknięta.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą zajęć na rok szkolny 2022/2023 oferowaną przez Gminny Ośrodek Kultury Gminy Psary. W nowym sezonie pojawi się kilka nowości zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Zajęcia startują w październiku. W GOK prowadzonę są zapisy telefoniczne pod numerem 32/267-22-59 lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zapraszamy do zapoznania się z NOWYM REGULAMINEM udziału w zajęciach. W nowym sezonie zmianie ulegnie również cennik zajęć. Szczegółowe informacje będziemy podawali na bieżąco.

Zapraszamy!!!

Z okazji zakończenia lata, już w najbliższą sobotęgorące DJ Party. zabawę nakręca DJ SCALAR. Widzimy się 27.08 o godz. 18:00, na placu przy remizie OSP Psary, ul. Szkolna 45.

W ramach projektu "goknet-GOK Gminy Psary wita w sieci!" stworzyliśmy "Zasady dostępnych treści..." podpowiadające, jak tworzyć artykuły, czy wpisy na portale społecznościowe, przyjazne zasadzie dostępności.

Serdecznie zapraszamy na Gminne Dożynki, które odbędą się 4 września 2022 r. na stadionie LKS Iskra Psary.

Program imprezy:

  • 14:45 - wymarsz korowodu spod Urzędu Gminy w Psarach,
  • 15:00 - msza święta na stadionie,
  • 16:15 - obrzęd dożynkowy,
  • 17:10 - występ lokalnych zespołów folklorystycznych,
  • 18:30 - koncert zespołu Biesiada Show,
  • 20:30 - koncert zespołu BAFLO,
  • 22:00 - zakończenie imprezy.

 

Nic lepiej nie poprawia humoru, jak dobry SKANDAL!!! Dlatego już 2 października zapraszamy wszystkich miłośników dobrej humoru i zabawy na najnowszy program KABARETU CZESUAF pt."Skandal". Bilety do nabycia w kasach GOK i CUS oraz przez internet https://gok.psary.pl/index.php/system-rezerwacji Do zobaczenia.

W przedostatni sierpniowy weekend zapraszamy na letnie festyny z GOKiem na których mamy mamy dla mieszkańców całą moc atrakcji. 20 sierpnia widzimy się w Dąbiu a 21 w Górze Siewierskiej w Centrum Edukacji Ekologicznej. Szczegółowe informacje na plakatach.

Serdecznie zapraszamy na seans filmowy, w ramach projektu Oldschool Cinema, który odbędzie się 5 sierpnia o godz. 18:30 w Ośrodku Kultury w Strzyżowicach, ul. Belna 1.

W sobotę 2.07.świętowaliśmy 5. urodziny Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.
Z tej okazji w Centrum Edukacji Ekologicznej w Górze Siewierskiej odbył się spacer przyrodniczy nordic walking z Dąbia do Góry Siewierskiej, w ramach którego uczestnicy przeszli blisko 6,5 km trasę w poszukiwaniu dziewięćsiłu bezłodygowego.

Zapraszmy 19 sierpnia o godz.18:30 na koncert MOC JAZZU by POPEK BAND. Zagrają: Wojciech Gąsior - gitara basowa, Sebastian Janik - saksofon, Kacper Popek - perkusja, Michał Rorat - klawisze, Tomasz Onysek - trąbka. BIlety do nabycia na https://bilety.gok.psary.pl/index.php/repertoire.html?id=48

2 lipca zapraszamy na cykl wydarzeń “Graj w zielone w gminie Psary” do Parku Edukacji Ekologicznej w Górze Siewierskiej organizowanych w ramach Święta Metropolii Górnośląsko-Zagłębiowskiej.

Serdecznie zapraszamy na pokazy filmowe w ramach cyklu OLDSCHOOL CINEMA. Co miesiąc w ośrodku kultury w Strzyżowicach na miłośników kina będzie czekać wybrany w trakcie głosowania film. Zapraszamy!!!

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą zajęć wakacyjnych dla dzieci i młodzieży.

Już 5 czerwca zapraszamy na wielkie święto naszych milusińskich Gminny Dzień Dziecka. W programie mnóstwo atrackcji: występy artystyczne, strefa gier drewnianych strefa dmuchańców, gry i zabawy.Zapraszamy!!!

 Już 29 maja, zapraszamy na koncert charytwatywny dla Piotrusia Kądzieli ze spacjalnym udziałem sióstr Szlachta, finalistek polskich preselekcji do Eurowizji 2022. Wstęp wolny!

Sezon koncertów w GOK pwoli się rozkręca. Zapraszamy na najbliższe muzyczne wydarzenia organizowane przez GOK Gminy Psary. Już 26 maja z okazji Dnia matki zapraszamy wszystkie mamy na muzyczną ucztę. Wstęp wolny!

W ramach realizacji projektu goknet-GOK Gminy Psary wita w sieci! w 6 placówkach wchodzących w skład Gminnego Ośrodka Kultury: w Strzyżowicach, Preczowie, Dąbiu, Goląszy Górnej i Gródkowie powstały punkty IT dla mieszkanek i mieszkańców gminy Psary zrzeszonych w lokalnych organizacjach społecznych.