Miejsce zajęć: Ośrodek Kultury w Górze Siewierskiej
Godzina rozpoczęcia: piątek godz. 18:15
Czas trwania: 60 minut
Koszt zajęć: 80 zł/ miesiąc
Wymagana rejestracja w systemie zajęciowym GOK Gminy Psary.

Zajęcia zumby to doskonała forma relaksu i dobrej zabawy. Choregorafie zawierają w sobie wszystkie elementy fitnessu: cardio, pracę mięśni, równowagę i gibkość, a inspirowane są głównie tańcami latynoskimi.

Zajęcia prowadzi agata Morawek

post2Akademia Filmowa - trwają zapisy!

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o odejściu od nas Henryki Nicpoń, długoletniej Prezes Koła Gospodyń Wiejskich w Preczowie, współzałożycielki i wieloletniej kierowniczki zespołu "Od... Do...".

Z głębokim smutkiem otrzymaliśmy informację o śmierci Włodzimierza Kotuły, wieloletniego instruktora zespołu śpiewaczego "Strzyżowiczanki" oraz sołtysa Góry Siewierskiej.

Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko księgowego w Gminnym Ośrodku Kultury w Gminie Psary ogłasza nabór na wolne stanowisko księgowego.

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Psary ogłasza nabór na wolne stanowisko  Głównego Księgowego Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Psary.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniach przygotowanych przez Gminny Ośrodek Kultury Gminy Psary w ramach Akcji Lato.

Zapraszamy Państwa serdecznie na przyrodniczo-geograficzny spacer po wale Góry Siewierskiej.

Zapraszamy rodziny z dziećmi na leśne kąpiele organizowane w naszej gminie przez Gminny Ośrodek Kultury, gminę Psary i Górnośląski Związek Metropolitalny w ramach Święta GZM.

Rozpoczynamy nabór grup szkolnych i przedszkolnych do Akademii Filmowej w gminie Psary w roku szkolnym 2023/2024!

Serdecznie zapraszamy na XVIII Festiwal Pieśni i Przyśpiewek Zalotnych, który odbędzie się 24.06.2023r. o godz. 15:00 na stadionie Klubu Sportowego Preczów.

Serdecznie zapraszamy na koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Będzinie, który odbędzie się 6 czerwca 2023r. o godz. 17:00 w Ośrodku Kultury w Strzyzowicach. W programie wystąpią: laureaci konkursów ogólnopolskich, chór, orkiestra, szkolny big-band i zespoły instrumentalne.

Serdecznie zapraszamy na koncert "Miłość prawdziwa" w wykonaniu Marty Grzelak wraz z zespołem, który odbędzie się 26 maja 2023r. o godz. 17:00 w Ośrodku Kultury w Sarnowie. Wstęp wolny!

Serdecznie zapraszamy na Gminny Dzień Dziecka, który odbędzie się 3 czerwca o godz. 15:00 na stadionie LKS Iskra Psary. Wstęp wolny!

Serdecznie zapraszamy na seans filmowy w ramach cyklu oldschool cinema, który odbędzie 2 czerwca 2023 o godz. 17:00 w Ośrodku Kultury w Strzyżowicach, ul. Belna 1. Wstęp wolny!

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych udziałem w roku szkolnym 2023/2024 w “Akademii Filmowej w gminie Psary” na spotkanie informacyjne.

 Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów uczęszczających do szkół podstawowych na terenie gminy Psary do udziału w konkursie:

REGULAMIN I KARTA ZGŁOSZENIOWA

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Dniach Kultury Ekologiucznej.

Gminny Ośrodek Kultury Gminy Psary serdecznie zaprasza na Kreatywne Warsztaty Plastyczne, które odbędą się 30.03.2023r. o godz. 16:00 w Ośrodku Kultury w Preczowie, ul. Dębowa 1.

Serdecznie zapraszamy na koncert:
Wspomnienie Mistrza: Piosenki z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego, w wykonaniu Marcina Jajkiewicza z zespołem, który odbędzie się 19.05.2023 o godz. 18:00 w sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Strzyżowicach, ul. Belna 1.

8 marca w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Gródkowie, po trzyletniej przerwie, odbyło się tradycyjne spotkanie z okazji dnia kobiet, w którym wzięły udział reprezentantki organizacji społecznych z terenu gminy Psary.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców gminy Psary do wzięcia udziału w konkursie poetyckim "Ona mi pierwsza pokazała księżyc" organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury Gminy Psary.

21 lutego w ostatni dzień karnawału ponownie po 3 letniej przerwie obchodziliśmy gminne zapusty.

Pod koniec stycznia zakończyliśmy bezpłatne zajęcia dziennikarstwa prowadzone przez instruktorów GOK Gminy Psary w Ośrodku Kultury w Strzyżowicach dla uczniów ze Szkoły Podstawowej w Strzyżowicach.

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych klas IV - VIII do wzięcia udziału w konkursie piosenki ekologicznej, który odbędzie się 20 kwietnia 2023 r. w Ośrodku Kultury w Strzyżowicach. Zgłoszenia należy przesyłać do 17 kwietnia 2023r. Szczegółowy regulamin oraz karta zgłoszeniowa można pobrać klikająć tutaj.

W tym roku w okresie karnawału w gminie Psary odbyły się dwa bale karnawałowe dla dzieci.

16 lutego w sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Strzyżowicach odbył się koncert karnawałowy pedagogów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Będzinie.

16 lutego w Ośrodku Kultury w Strzyżowicach odbyła się wystawa linorytów Julii Janoty, mieszkanki Sarnowa. Prace wykonane techniką linorytu pierwotnie wycinane są za pomocą dłuta w matrycy z linoleum, materiału stworzonego z mieszaniny lnu i olejów, która po pokryciu farbą używana jest do tworzenia odbitek.

Za nami tegoroczne ferie zimowe, które w tym roku dzieci i młodzież mogli spędzić bardzo aktywnie dzięki bogatej ofercie zajęć przygotowanej przez Gminny Ośrodek Kultury aż w siedmiu miejscowościach gminy Psary.

3 lutego na sali widowiskowej w Ośrodku Kultury w Strzyżowicach młodzież z klas VIII szkół podstawowych gminy Psary miała okazję uczestniczyć w pokazie filmu "Poranki, kiedy wracamy do domów".

Po 2-letniej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19 gminny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wrócił przed Urząd Gminy w Psarach. W tym roku zagraliśmy pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych”.

5 stycznia w Ośrodku Kultury im. Ireneusza Wikarka w Sarnowie odbył się koncert noworoczny, na którym mieliśmy okazję posłuchać aranżacji piosenek świątecznych w wykonaniu naszych utalentowanych gminnych artystów.