Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

17:00 - 19:00

Seans filmu “Animal” i prelekcja o Jane Goodall - opiekunce szympansów

 

Reżyseria:Cyrli Dion

Obsada: Anthony Barnosky, Jane Goodall, Bella Lack, Vipulan Puvaneswaran, Afroz Shah

Kategorie: dokumentalny

Rok produkcji: 2021

Czas trwania:105 min

Wiek: od 8 lat, dzieci, młodzież, dorośli, rodziny

 

„Animal” to wyjątkowa opowieść dla wszystkich, którzy troszczą się o przyszłość naszej planety”.

 

Żyjemy w obliczu zagrożenia, które naukowcy określają jako „szóste masowe wymieranie” – w ciągu ostatnich 40 lat zniknęło 60% żyjących na Ziemi kręgowców oraz 80% europejskich owadów latających.

 

Bella i Vipulan, dwójka nastolatków oddanych sprawie ochrony zwierząt, oraz Jane Goodall, powszechnie znana prymatolożka zajmująca się badaniami nad szympansami, zabiorą nas w podróż po całym świecie, aby pomóc nam zrozumieć, dlaczego zwierzęta giną i co możemy zrobić, żeby odwrócić tę śmiertelną tendencję.

 

Ciekawe rozmowy, inspirujące inicjatywy i zaangażowanie młodych bohaterów dają nadzieję na lepszą przyszłość i sprawiają, że „Animal” to film unikatowy na skalę światową.

(materiały dystrybutora BestFilm)

 

Recenzje:

 

Gdański Ogród Zoologiczny

Film jest przepiękny, poruszający, dający do myślenia, skłaniający do refleksji i w stanowczy, ale ciepły sposób zachęcający by każdy zaczął działać na rzecz ochrony bioróżnorodności.

Zwiastun:

 

Pokaz filmu poprzedzony będzie prelekcją o działaniach Jane Goodal.

 

*organizatorzy zastrzegają zmiany w repertuarze

wstęp wolny

 

Strona zrealizowana w ramach projektu z III Osi Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 - „Zwiększenie stopnia oraz poprawa umiejętności korzystania z Internetu, w tym z e-usług publicznych w szczególności realizuje cel stworzenie trwałych mechanizmów podnoszenia kompetencji cyfrowych na poziomie lokalnym” 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej” dotyczący realizacji projektu systemowego pn. „Konwersja cyfrowa domów kultury” - zadanie GOK gminy Psary: goknet-GOK Gminy Psary wita w sieci!