3 lutego w Gminnym Ośrodku Kultury Gminy Psary odbył się popis uczniów uczęszczających na zajęcia nauki gry na fortepianie i akordeonie prowadzone przez instruktora GOK Panią Grażynę Wikarek – Meus. Kameralnej publiczności zaprezentowali się uczniowie Szkól Podstawowych z Sarnowa, Gródkowa oraz uczestnicy zajęć prowadzonych w GOK w Gródkowie.

„ Celem tego spotkania było przede wszystkim pokazanie efektów kilkumiesięcznej pracy uczniów, spotkanie z rodzicami i słuchaczami oraz wspólna rozmowa na temat oddziaływania muzyki na kształtowanie osobowości dziecka” - powiedziała instruktor Grażyna Wikarek -Meus. W trakcie spotkania publiczność mogła usłyszeć takie utwory jak: „Świerszczyk i żabka”, „Mało nas”, „Krasnoludki”, „Lata ptaszek” w wykonaniu uczennic ze Szkoły Podstawowej w Sarnowie Marysi Skubis i Oliwii Siudy..
„Fortepian mam”, „Spacer po lesie”, „Kołysanka misia” w wykonaniu Maji Terlikowskiej oraz „Wlazł kotek”, „Kólko granisate” w wykonaniu Adama Stępień ze szkoły Podstawowej w Gródkowie.  W czasie popisu nie zabrakło również występów uczniów zajęć prowadzonych w GOK: Pola Kmiecik, Natalka Burzawa i Oliwia Czaj, które zaczarowały słuchaczy wykonaniem takich utworów jak „Jazda dorożką”, „Piesek”, czy „Piosenka Krzysia”. Gościnnie popis swoim występem uświetniła Alicja Wójcik, uczennica gimnazjum w Psarach oraz Maja Szafruga, uczennica Szkoły Podstawowej w Sarnowie, które swój repertuar zagrały na skrzypcach.
„Cieszę się, że oferta zajęć kierowana do dzieci i młodzieży jest tak bogata, ciekawa i efektywna, że rosną nam mali mistrzowie akordeonu, fortepianu czy skrzypiec.” - podsumowała całe spotkanie Dyrektor GOK Anna Nagły.
MK