W tym roku Święto Objawienia Pańskiego, popularnie nazywane Świętem "Trzech Króli" miało w Psarach szczególnie uroczysty charakter. Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Psarach była miejscem wyjątkowego koncertu. Publiczności, która szczelnie wypełniała salę widowiskową, najpiękniejsze kolędy zaprezentował „Chór Largo Cantabile” z Katowic.

Pomysłodawcą imprezy była Dyrektor GOK Gminy Psary Anna Nagły. Honorowymi gośćmi gospodarzy byli: Wójt Gminy Psary Tomasz Sadłoń wraz z żoną, Sekretarz Gminy Mirella Barańska-Sorn, Przewodniczący Rady Gminy Psary Jacenty Kubica z żoną, Radni Rady Gminy, sołtysi, dyrektorzy placówek oświatowych i instytucji kultury, przedstawiciele organizacji społecznych.
Chór "Largo Cantabile" jest chórem parafialnym działającym przy Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Katowicach.
Posiada on prawie stuletnią historię. Współpracowało z nim 16 dyrygentów, m.in. Fritz Lubrich w latach 1919-1934, Jan Gawlas w latach 1928-1932 (późniejszy rektor Akademii Muzycznej w Katowicach), Karol Stryja w latach 1938-1939 i 1946-1949 (profesor Akademii Muzycznej, wieloletni dyrygent i dyrektor Filharmonii Śląskiej w Katowicach), ks. Adam Hławiczka w latach 1948-1981 oraz Mirosław Bliwert w latach 1981-2007. Obecnie dyrygentem chóru jest Aleksandra Maciejczyk (absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach). Chór wielokrotnie koncertował za granicą, a w 1996 roku wydał kasetę "Pieśń dziękczynna".
Nazwę "Largo Cantabile” chór przyjął w 1997 r.
Zebrani w Remizie mieszkańcy gminy mieli okazję usłyszeć wiele pięknych, a nieznanych, kolęd i pastorałek w wykonaniu chóralnym oraz solowym. Jan Maria Dyga, solista zaprezentował m.in. kolędy ukraińskie, czeskie i francuskie. Śpiewając polskie, tak popularne kolędy jak „Wśród nocnej ciszy”,  „Oj Maluśki, Maluśki” zachęcił do wspólnego kolędowania całą salę. Koncert przebiegał w atmosferze szczególnej serdeczności, wzruszenia,  w duchu radości z narodzenia Bożej Dzieciny. O poczęstunek dla obecnych na koncercie zadbał Gminny Ośrodek Kultury Gminy Psary.