Już po raz kolejny w naszej gminie uroczyście obchodziliśmy Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja. W tym roku uroczystości odbyły się w Ośrodku Kultury w Sarnowie. O godz. 10.00 w Kościele Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza ks. dr Mirosław Wilk koncelebrował mszę świętą w intencji Ojczyzny.

Po Mszy pod przewodnictwem orkiestry Dętej z Góry Siewierskiej nastąpił uroczysty przemarsz do Ośrodka Kultury w Sarnowie, gdzie odbyła się część artystyczna. Wszystkich przybyłych gości przywitał Wójt Gminy Psary Tomasz Sadłoń, który następnie przedstawił rys historyczny tego święta. Zgromadzeni goście mieli okazję obejrzeć inscenizację związaną z uchwaleniem konstytucji 3 maja w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej w Sarnowie. Na scenie wystąpiły również zespoły śpiewacze z naszej gminy, debiutujący Zespół z Klubu Seniora z Psar, Strzyżowiczanie, Brzękowianie, OD...DO..., Zagłębianki.
Na uroczystości obecni byli: Przewodniczący Rady Gminy Jacenty Kubica z Radnymi, Wójt Gminy Psary Tomasz Sadłoń, Zastępca Wójta Mirosław Rabsztyn, Sekretarz Gminy Mirella Barańska- Sorn, Skarbnik Joanna Przybyłek, kierownicy referatów urzędu, dyrektorzy jednostek organizacyjnych, sołtysi oraz przedstawiciele lokalnych społeczności.

GOK

joomplu:3663joomplu:3665joomplu:3670