Wszyscy znamy Św. Mikołaja jako korpulentnego dziadka w czerwonym kubraku, z wielką siwą brodą i workiem pełnym prezentów. Święty Mikołaj to baśniowa postać w którą wierzą nie tylko dzieci. Jest bardzo ważną postacią, która odgrywa istotną rolę w życiu każdego dziecka, a w szczególności w okresie świątecznym. Czy wyobrażacie sobie gwiazdkę bez Mikołaja, a Mikołaja bez worka pełnego prezentów? Dzieci z gminy Psary po raz kolejny mogły się przekonać ile radości i prezentów przynosi ze sobą mikołaj, bowiem w piątkowy mroźny wieczór, Święty Mikołaj przybył do Świetlicy Wiejskiej w Dąbiu.

Zanim jednak obdarował wszystkie dzieci słodkimi upominkami, zgromadzone w świetlicy maluchy zaprezentowały piękny program artystyczny specjalnie z okazji mikołajek. Dziecięcy Zespół Folklorystyczny pokazał regionalne tańce przy akompaniamencie muzyki na żywo, grupa teatralna GOK zaprezentowała krótkie przedstawienie „Show dla mikołaja” przygotowane specjalnie na tą okazję. Wspaniały popis dała również sekcja gimnastyki artystycznej, która w bardzo krótkim czasie przygotowała trudny pokaz gimnastyki artystycznej oraz widowiskowy układ taneczny z szarfami.  Wesołe maluchy  z Góry Siewierskiej zaprezentowały zgromadzone publiczności  całą gamę leśnych zwierzaków w przedstawieniu „Zwierzaki małe i duże”, a laureaci „Mini szansy na sukces” śpiewająco porwali publiczność do wspólnej zabawy. Cały ten program składał się na piękne i wesołe „Mikołajkowe Show”. Dzieci za występy zostały nagrodzone słodkościami oraz zabawą prowadzoną przez samego Mikołaja.

joomplu:4456joomplu:4473joomplu:4488joomplu:4527