Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

W siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Psary 25 kwietnia 2014 r. miało miejsce podsumowanie projektu pt.„Ucz się przez całe życie” współfinansowanego z Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Działania 9.5 PO KL. Projekt trwał od czerwca 2013 r. i zakończył się z końcem kwietnia tego roku. W ramach projektu realizowano dwa rodzaje wsparcia:

- zajęcia teatralne dla dzieci i młodzieży z Gminy Psary w łącznej ilości 112 godzin

- zajęcia z rękodzieła dla dorosłych mieszkańców Gminy Psary w ilości 152 godzin .

Projekt zakończył się sukcesem. Pierwotnie planowano, iż zajęcia teatralne ukończy 16 osób, natomiast ukończyło 21 osób. Każde spotkanie polegało na rozwijaniu umiejętności aktorskich. Instruktor pracował z dziećmi i młodzieżą nad dykcja, umiejętnością poruszania się po scenie, radzeniem sobie ze stresem oraz umiejętnością głośnego i wyraźnego mówienia.

Również zajęcia z rękodzieła cieszyły się dużym zainteresowaniem: planowano iż zajęcia ukończy również 16 osób, natomiast ukończyło 20 osób. W ramach zajęć z rękodzieła uczestnicy zapoznali się z następującymi technikami rękodzielniczymi: decoupage, malowanie na jedwabiu, kora likowanie, szydełkowanie z koralikami, sutasz, robienie na drutach i filcowanie.

Podczas uroczystego podsumowania wystawiono dwie sztuki teatralne z udziałem młodych uczestników projektu. Jedna grupa zaprezentowała spektakl pt. ”Śnieżka”, druga grupa zaprezentowała przedstawienie pt. ”Premiera, czyli galimatias w teatrze”. Równocześnie odbyła się wystawa prac rękodzielniczych – zaprezentowano piękne wyroby przygotowane przez dorosłych uczestników projektu. PODSUMOWANIE PROJEKTU - FOTOGALERIA. Zapraszamy na stronę internetową projektu www.teatrirekodzielo.gok.psary.pl

 

 

Strona zrealizowana w ramach projektu z III Osi Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 - „Zwiększenie stopnia oraz poprawa umiejętności korzystania z Internetu, w tym z e-usług publicznych w szczególności realizuje cel stworzenie trwałych mechanizmów podnoszenia kompetencji cyfrowych na poziomie lokalnym” 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej” dotyczący realizacji projektu systemowego pn. „Konwersja cyfrowa domów kultury” - zadanie GOK gminy Psary: goknet-GOK Gminy Psary wita w sieci!