W ostatnich dniach odbył się VIII Regionalny Festiwal Pieśni Maryjnych „Królowej Anielskiej Śpiewajmy”.  Jak zawsze festiwal organizował Gminny Ośrodek Kultury Gminy Psary, Parafia  pw. NMP Królowej Świata w Strzyżowicach i Urząd Gminy Psary.Przesłuchania wszystkich zgłoszonych do udziału w Festiwalu uczestnikówodbyły się 8 października w GOK Gródków,  Koncert Laureatów natomiast, 13 października w Kościele pw. NMP Królowej Świata w Strzyżowicach.

Wokalistów i zespoły oceniało Jury w składzie: Grażyna Wikarek-Meus – wieloletni dyrektor Szkoły Muzycznej w Będzinie, Tomasz Bańka - historyk, historyk sztuki delegowany przez proboszcza strzyżowickiej Parafii ks. Sławomira Karasia. Po wysłuchaniu poszczególnych wykonawców jury zdecydowało w tym roku nagrodzić: w kategorii zespoły Śpiewacze I miejscem uhonorowano Zespół „Zagłębianki” z Sarnowa,  II miejsce przyznało „Wymysłowiankom” z sąsiedniej gminy Bobrowniki, II miejsce zdobył Zespół „Górzanie”. Wśród dorosłych solistów wyróżniono Marię Trefon ze Strzyżowic i Annę Kocot z Wymysłowa.

W kategorii dziecięcej I kiesce zdobył Piotr Sadowski z Rogoźnika, II Piotr Konieczny z Dąbia  a III Paulina Hamera ze Strzyżowic. Wyróżniono ponadto Jakuba Bizana z Dąbia i Nikolę Krakowiecką z Rogoźnika. Wszystkim laureatom piękne nagrody książkowe wręczyli podczas uroczystego koncertu w strzyżowickiej świątyni Wójt Gminy Sary Tomasz Sadłoń i Sekretarz Gminy Mirella Barańska-Sorn. Proboszcz Parafii ze Strzyżowic obdarował ponadto dorosłych wykonawców książką – monografią parafii wydaną  w tym roku z okazji jubileuszu 50-lecia duszpasterstwa rzymsko-katolickiego w Strzyżowicach, a dzieci otrzymały od księdza bombonierki i czekolady. Gratulacje laureatom i podziękowania jurorom przekazała Dyrektor GOK Anna Nagły. Zarówno przesłuchania odbywające się  w GOK jak też koncert laureatów miały bardzo podniosły nastrój i wzruszającą atmosferę.