Jak co roku 11 listopada w gminie Psary obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Tegoroczne obchody odbyły się w Dąbiu, gdzie uroczystości rozpoczęła Msza Święta za Ojczyznę celebrowana przez ks. Edwarda Kołomańskiego proboszcza parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata. Po Mszy, przy dźwiękach Gminnej Orkiestry Dętej z Góry Siewierskiej, przemaszerowano do Ośrodka Kultury w Dąbiu, gdzie nastąpiła część artystyczna, którą rozpoczęło przedstawienie poświęcone historii naszego kraju w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej w Dąbiu.

Po czym na scenie zaprezentowały się Zespoły Śpiewacze takie jak „Tęcza”, „Od... Do...”, „Dąbie”, „Zagłębianki”, „Nasz Gródków”.

Wśród zaproszonych gości w uroczystościach uczestniczyli: Przewodniczący Rady Gminy Jacenty Kubica wraz z radnymi Gminy Psary, Wójt Gminy Psary Tomasz Sadłoń, Wiceprzewodniczacy Rady Powiatu Będzińskiego Marian Kozieł, Zastępca Wójta Gminy Psary Mirosław Rabsztyn, Sekretarz Gminy Psary Mirella Barańska – Sorn, Skarbnik Gminy Psary Joanna Przybyłek, przedstawiciele Związku Kombatantów i Byłych Więźniów Politycznych RP, Jan Kraśkiewicz Prezes Międzygminnego Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego, poczty sztandarowe lokalnych organizacji społecznych, dyrektorzy, kierownicy oraz pracownicy gminnych palcówek kulturalno-oświatowych, członkinie Kół Gospodyń Wiejskich, druhowie strażacy, sołtysi oraz zgromadzeni mieszkańcy gminy.

joomplu:5686joomplu:5687joomplu:5690joomplu:5697joomplu:5689