joomplu:62301 czerwca po raz kolejny na stadionie sportowym LKS Iskra w Psarach odbył się festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Ten szczególny dzień cieszył się dużym zainteresowaniem małych mieszkańców gminy, organizatorzy bowiem w tym roku zaplanowali mnóstwo atrakcji oraz bogaty program artystyczny.Tegoroczny festyn był znakomitą okazją do zaprezentowania się wszystkich dzieci uczęszczających na zajęcia sekcji artystycznych prowadzonych przez Gminny Ośrodek Kultury oraz uczniów lokalnych szkół.

Imprezę swoim występem otworzyła grupa przedszkolaków i uczniów z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Sarnowie. W dalszej części programu popisom wokalnym i tanecznym nie było końca. Wystąpili min: uczniowie Szkoły Podstawowej z Dąbia i z Gródkowa, Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 1 ze Strzyżowic oraz Gimnazjum w Psarach, grupa cheerleaderek z Gródkowa, sekcja akrobatyki artystycznej, tańca nowoczesnego oraz zespoły wokalno-instrumentalne z Ośrodka Kultury w Sarnowie. Łącznie na scenie zaprezentowało się ponad 250 dzieci i młodzieży. Dodatkową atrakcją były krótkie przedstawienia teatralne w wykonaniu teatru MORALITET z Krakowa. Równolegle do występów artystycznych, odbywały się rozgrywki sportowe, w których wzięło udział prawie 100 dzieci. Również miłośnicy plastyki mieli okazję wykazać się swoją wyobraźnią, startując w konkursie plastycznym, którego tematem była „Letnia przygoda”. Dla zwycięzców konkurencji sportowych i konkursu plastycznego organizatorzy przygotowali pamiątkowe dyplomy oraz upominki, które pod koniec festynu laureatom wręczał Wójt Gminy Psary Tomasz Sadłoń. W trakcie trwania imprezy, każde dziecko mogło bezpłatnie skorzystać z dmuchanych atrakcji takich jak: bungee run, dmuchany tor przeszkód, basen z piłeczkami, mega twister, bramka celnościowa, czy ciesząca się największą popularnością mata dla zawodników sumo.

Podobnie jak w latach poprzednich, festyn cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców gminy oraz gmin sąsiednich, którzy licznie przybyli ze swoimi pociechami, w szczególności, że oprócz dobrego humoru dopisała również pogoda. „- Lubię tu przychodzić, jest dużo ciekawych rzeczy, są dmuchańce. Najbardziej podobają mi się ubrania dla zawodników sumo i konkurencje sportowe” - powiedział mały Kamil. Dopisali również zaproszeni goście, wśród których byli: Wójt Gminy Psary – Tomasz Sadłoń, przedstawiciele Samorządu Gminy Psary, dyrektorzy oraz kierownicy gminnych palcówek kulturalno-oświatowych.

joomplu:6237joomplu:6239joomplu:6250joomplu:6258joomplu:6260joomplu:6262joomplu:6233joomplu:6291joomplu:6278joomplu:6231PRZEJDŹ DO GALERII