Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

joomplu:6478Miesiące lipiec i sierpień to dla gminnych zespołów artystycznych czas wytężonej pracy oraz licznych wyjazdów. Jest to bowiem okres kiedy organizowane są wojewódzkie i ogólnopolskie festiwale i przeglądy zespołów artystycznych, a jednocześnie świetna okazja do zaprezentowania naszej gminy poza jej granicami. W tegorocznym 47 Wojewódzkim Przeglądzie Wiejskich Zespołów Artystycznych – Brenna 2014 gminę Psary reprezentowały zespoły: Brzękowianie, Nasz Gródków oraz Dąbie, które zdobyło II miejsce na ponad 80 prezentujących się zespołów. 

Z kolei podczas weekendu na scenie amfiteatru w Żarkach, podczas VI Przeglądu Folklorystycznego w ramach VIII Folkloriady Jurajskiej zaprezentowała się imponująca liczba zespołów śpiewaczych, kapel, zespołów obrzędowych i tanecznych, pośród których liczną grupę stanowiła reprezentacja gminy Psary. Śpiewająco zaprezentowały się zespoły: Brzękowianie, Zagłębianki, Nasz Gródków, Górzanie oraz Dąbie, który zdeklasował w swojej kategorii rywali, zdobywając zaszczytne I miejsce. Dobra passa zespołu śpiewaczego "Dąbie" trwa, tegoroczny sezon festiwali i przeglądów, przyniósł zespołowi wygrane w trzech najważniejszych festiwalach w Wiśle, Brennej i Żarkach".

 

joomplu:6478joomplu:6479joomplu:6480joomplu:6481joomplu:6482

Strona zrealizowana w ramach projektu z III Osi Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 - „Zwiększenie stopnia oraz poprawa umiejętności korzystania z Internetu, w tym z e-usług publicznych w szczególności realizuje cel stworzenie trwałych mechanizmów podnoszenia kompetencji cyfrowych na poziomie lokalnym” 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej” dotyczący realizacji projektu systemowego pn. „Konwersja cyfrowa domów kultury” - zadanie GOK gminy Psary: goknet-GOK Gminy Psary wita w sieci!