joomplu:6619Już po raz dziewiąty Gminny Ośrodek Kultury Gminy Psary wspólnie  z Urzędem Gminy i Parafią pw. NMP Królowej Świata w Strzyżowicach zorganizował Festiwal Pieśni Maryjnych – „Królowej Anielskiej Śpiewajmy”. Jak co roku przesłuchania odbywały się na scenie GOK w Gródkowie a następnie w strzyżowickiej świątyni rozbrzmiewały najpiękniejsze pieśni Maryjne wykonywane przez laureatów festiwalu. W tym roku poziom artystyczny wykonawców był niezwykle wysoki i jurorom bardzo trudno było wybrać tych najlepszych.

Najmłodszych wykonawców oceniały: Grażyna Wikarek-Meus wieloletni dyrektor Państwowej  Szkoły Muzycznej w Będzinie oraz Anna Nagły - Dyrektor GOK Gminy Psary. Dorosłych wykonawców natomiast – Grażyna Wikarek - Meus i Mirosław Krawczyk – instruktor muzyki w GOK i organista Kościoła pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Psarach. Ostatecznie zdecydowało nagrodzić I miejscem, wśród młodych solistów – Piotra Koniecznego , II miejsce zajęła Oliwia Adamczyk, III miejsce Jakub Bizan – wszyscy są uczniami Szkoły Podstawowej w Dąbiu. W kategorii – młodzież – I miejsce przyznano gimnazjalistce ze Strzyżowic Weronice Harasimiuk. Wśród zespołów śpiewaczych – I miejsce zdobył Zespół „Od Do”  z Preczowa, II miejsce przyznano chórowi „Barka” z parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Siewierzu, a III miejsce zajął Zespół „Tęcza”  z naszej gminy. Wyróżniono ponadto chór Cantum Laudamus Dominum z Siemoni. Wśród dorosłych solistów I miejsce przyznano Marii Kotule  z Dąbia. W tym roku na laureatów czekały dyplomy i piękne statuetki z wizerunkiem Matki Bożej Fatimskiej. Organizatorzy żywią przekonanie, że tego rodzaju nagroda będzie szczególną pamiątką dla obdarowanych. Podczas konkursowych przesłuchań  w GOK Gródków, szczególnym gościem był ks. Proboszcz Stanisław Sarowski z Parafii pw. Św. Barbary w Będzinie. Koncert laureatów odbywający się w strzyżowickim kościele zaszczyciło swą obecnością bardzo wielu gości, mieszkańców Strzyżowic, gminy Psary i sąsiednich gmin. Nagrodzeni odebrali statuetki i dyplomy od Wójta Gminy Psary Tomasza Sadłonia i Przewodniczącego Rady Gminy Jacentego Kubicy.  Upominki wręczył też laureatom Proboszcz ze Strzyżowic Sławomir Karaś. Za rok, jubileuszowy X Festiwal Pieśni Maryjnych – „Królowej Anielskiej Śpiewajmy” -  już dziś zapraszamy!