joomplu:6632Prawdziwe greckie święto odbyło się 26 października w Ośrodku Kultury w Gródkowie, gdy na tamtejszej scenie dla mieszkańców gminy zaśpiewał i zagrał zespół MYTHOS. Na specjalne zaproszenie Wójta Gminy Psary Tomasza Sadłonia oraz Dyrektora GOK Anny Nagły grecka grupa wokalno - instrumentalna Mythos zaprezentowała oryginalny i barwny koncert na żywo. Piękne greckie stroje, instrumenty, bouzuki, greckie melodie, śpiew, świetna zabawa z publicznością oraz wspólne tańce na długo zapadną w pamięci uczestnikom niedzielnego spotkania.

Barwny program przedstawiający muzykę grecką od dawnej pieśni do współczesnych przebojów i utworów własnych spotkał się z gorącym przyjęciem publiczności, która każdy występ artystów nagradzała gromkimi brawami. „Mimo jesiennej aury za oknem tak wspaniała i radosna atmosfera tego koncertu oraz gorące greckie rytmy na długo pozostaną w mojej pamięci” – powiedziała jedna z uczestniczek koncertu. Niedzielny koncert zapoczątkował jesienno-zimowy cykl muzycznych spotkań, które w najbliższym czasie będą organizowane w naszej gminie. Wśród zaproszonych gości, którzy zaszczycili swoją obecnością byli: Wójt Gminy Psary Tomasz Sadłoń wraz z małżonką, Przewodniczący Rady Gminy Jacenty Kubica wraz z radnymi, przedstawiciele lokalnych organizacji społecznych oraz licznie przybyli mieszkańcy gminy.