joomplu:73316 stycznia 2016 roku, w Święto Objawienia Pańskiego, popularnie nazywane Świętem Trzech Króli, w Ośrodku Kultury w Sarnowie odbyło się uroczyste spotkanie opłatkowe. Organizatorem spotkania była Parafia pw. Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza w Sarnowie, Akcja Katolicka i Rada Parafialna działające przy tej Parafii oraz KGW Sarnów i Ośrodek Kultury w Sarnowie. Uroczystość otworzył odczytując fragment ewangelii KS. Prboszcz Andrzej Ciszewski z parafii w Sarnowie.

Sekretarz Akcji Katolickiej Ewa Urbańska powitała przybyłych do Ośrodka Kultury gości. W spotkaniu uczestniczyli m.in. Wójt Gminy Psary Tomasz Sadłoń z żoną, Sekretarz Gminy Mirella Barańska-Sorn, Przewodniczący Rady Gminy Psary Jacenty Kubica, Radni z Sarnowa Małgorzata Pasek i Aleksander Jewak, Sołtys Sarnowa Zofia Musiał, Dyrektor ZSP w Sarnowie Małgorzata Barańska, Ksiądz Proboszcz parafii pw. Św. Piotra i Pawła w Psarach Jan Piekarski, Prezes Akcji Katolickiej w Sarnowie Grzegorz Bacia, Prezes Akcji Katolickiej z Psar Ewa Moruś, Prezes KGW Barbara Kowalik, Sekretarz Gminny ZK RP i BWP Józefa Skrzydlak, Prezes OSP Sarnów i Naczelnik tej jednostki Łukasz Janota oraz bardzo licznie przybyli mieszkańcy sołectwa i Gminy Psary.

Po przełamaniu się opłatkiem i przekazaniu serdecznych życzeń obecni na Spotkaniu, uczestniczyli w prawdziwej uczcie duchowej jaką były występy artystyczne. Zebranym zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Sarnowie w montażu słowno -muzycznym przygotowanym przez katechetkę Annę Lechniak oraz uczestnicy zajęć muzycznych odbywających się w Ośrodku Kultury w Sarnowie, przygotowani przez instruktora Grzegorza Bochenka. Przedstawienie Jasełkowe wystawili też uczestnicy zajęć teatralnych organizowanych przez GOK Gminy Psary w sarnowskiej Szkole Podstawowej.  Wystąpił też Zespołu „Zagłębianki”, który także wykonał  kilka pięknych kolęd i pastorałek.

Akcja Katolicka i KGW Sarnów zadbali także o smaczny poczęstunek dla wszystkich obecnych uczestników Spotkania.Wspólne kolędowanie dopełniło świątecznego, ciepłego  nastroju uroczystości.

Spotkania Opłatkowe są organizowane w Sarnowie już od lat, scalają i integrują społeczność, kultywując tradycje i umacniając wartości chrześcijańskie. GALERIA