joomplu:8231W miesiącach lipiec – sierpień br. GOK Gminy Psary prowadził bezpłatne zajęcia w ramach gminneJ Akcji Lato, których celem było aktywne zagospodarowanie dzieciom i młodzieży czasu wolnego. Zajęcia odbywały się w poszczególnych placówkach GOK oraz obiektach sportowo-rekreacyjnych znajdujących się na terenie gminy.

Oprócz flagowych zajęć, które co roku goszczą w ofercie GOK, w tym roku najmłodsi mogli skorzystać z zupełnie nowych pozycji w ofercie. Największym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty chemiczne z kuchni molekularnej, animacje i zabawy z animatorem Hapi Hapi, spotkania z planszówkami oraz zajęcia manualne jak warsztaty rzeźbienia z gipsu, tworzenia zabawek, ozdób indiańskich, kartonowe wariacje czyli tworzenie ozdób z kartonu. Nowością, która wzbudziła największe zainteresowanie były warsztaty sensoryczno-plastyczne. Miłośnicy aktywnego spędzania czasu mogli skorzystać z oferty zajęć sportowych oraz warsztatów tenisa ziemnego. Wakacje zakończył Turniej Bubble Soccer, który odbył się 25 sierpnia na stadionie sportowym w Psarach, podczas którego pond 60 uczestników w wielkich dmuchanych kulach rozgrywało piłkarskie mecze. Ostatni wakacyjny weekend upłynął pod znakiem muzycznych rytmów dyskoteki pod chmurką, która odbyła się 26 sierpnia w Sarnowie. Miłośnicy kinowych emocji, w rekordowo licznym gronie ponad 300 widzów, spotkali się 27 sierpnia na stadionie sportowym w Psarach, gdzie w ramach wakacyjnego kina plenerowego najmłodsi obejrzeli film familijny pt.: „Alvin i wiewiórki”, a dorośli film akcji pt.;” Agentka”. W ciągu dwóch miesięcy wakacji GOK Gminy Psary zorganizował ponad 250 bezpłatnych godzin zajęć, w których w sumie wzięło udział ponad ponad 400 dzieci.

Ponadto podobnie jak w roku ubiegłym w wakacyjnej ofercie GOK znalazły się również półkolonie. W odpowiedzi na bardzo duże zainteresowanie mieszkańców gminy, w tym roku w Ośrodku Kultury w Sarnowie zorganizowano, aż trzy tygodniowe turnusy dla dzieci wieku od 6 do 12 lat, które jako jedyne stanowiły odpłatną formę zajęć dla dzieci. Każdy turnus był zróżnicowany pod względem tematycznym i dostosowany do poszczególnych kategorii wiekowych. W ramach tygodniowego pobytu każdy z uczestników miał zapewnione pełne wyżywienie, opiekę wychowawcy, ubezpieczenie oraz wszelkie materiały używane podczas zajęć. W ramach zajęć dzieci uczestniczyły w warsztatach plastycznych, ruchowych oraz zabawach integracyjnych. GALERIA