joomplu:8596W dniu 05.02.2017 r. w Gminnym Ośrodku Kultury można było podziwiać wystawę obrazów młodej, utalentowanej malarki Ewy Kozery, mieszkanki Gródkowa. Wystawa cieszyła się dużą frekwencją zarówno mieszkańców naszej gminy jak również miast i gmin ościennych. Sama artystka o swojej twórczości opowiada: „wystawa prezentuje dorobek powstały w latach 2012-2017. Prace pochodzą z kilku realizowanych przez mnie projektów. Celowym zabiegiem było pokazanie kilku nurtów, które mnie interesują tak by każdy z oglądających mógł znaleźć coś dla siebie.

Jedną częścią jest zestaw pejzaży miejskich, przedstawiających między innymi starówkę będzińską. Malowanie tkanki miejskiej jest połączone z badaniem miejsc, których już nie ma. Przeszłość wyrażona poprzez delikatne linie rysowane ołówkiem, co w połączeniu z malowanymi realistycznymi elementami tworzyło obraz teraźniejszości i przeszłości na jednym płótnie. Pozostałe obrazy to prace, w których poszukuję nowych obszarów malarstwa. Pytania gdzie jest obraz? z czego się składa? i co jeszcze może być jego składnikiem, towarzyszą mi cały czas. Bardzo ważne w tych poszukiwaniach jest to iż mieszkam na wsi od dziecka i świat natury jest mi bardzo bliski, dlatego część materiałów odnajduję we własnym otoczeniu. Malowanie za pomocą kamieni, trawy czy gałęzi w połączeniu z rozpylaną farbą dało bardzo dobre efekty, z których jestem znana w mojej szkole, gdzie większość studentów pochodzi z miasta. Abstrakcyjne kompozycje nie mają tytułów i są otwarte na interpretacje widzów. Moim programem artystycznym jest poszukiwanie i eksperymentowanie na pograniczu sztuki i filozofii".