14 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury odbył się Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Psary dla dzieci oraz dorosłych.

Zawody sędziował Ireneusz Witas – Tryjański, a rozgrywki odbywały się w dwóch kategoriach dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych. W każdej rozgrywce gracze mieli po 15 minut na przeprowadzenie zwycięskiej batalii. W wyniku przeprowadzonych rozgrywek w kategorii osób dorosłych I miejsce zajął Henryk Czapla, II Rafał Bargieła, a III Łukasz Rożyński. W kategorii dzieci i młodzieży do lat 16 I miejsce zajął Paweł Grochala, II Mateusz Bork, a III Maksymilian Brzózka.

Podczas zawodów wielką atrakcją okazały się duże szachy polowe, w które wspólnie grali uczestnicy turnieju w oczekiwaniu na kolejną partię. Przypominamy, że w naszej gminie od tego roku dzieci i młodzież mogą uczyć się techniki tej królewskiej gry na kółku szachowym, zajęcia odbywają się w Szkole Podstawowej w Strzyżowicach w czwartki w godz. 13:00 – 14:00. Szczegółowych informacji udziela Gminny Ośrodek Kultury Gminy Psary 32 267 22 59.

Galeria zdjęć