FerieIMG 1197Po dwóch tygodniach wypoczynku, zabawy i błogiego lenistwa najmłodsi mieszkańcy naszej gminy wracają do szkolnych obowiązków. Jednak minione ferie z pewnością będą ciepło i miło wspominać. GOK przygotował bowiem niezwykle ciekawą ofertę zajęć, która w tym roku przyciągnęła wielu chętnych. Na najmłodszych czekały zajęcia plastyczno-manualne, które jak zawsze cieszyły się dużym powodzeniem.

Swoje plastyczne talenty najmłodsi rozwijali podczas zajęć malowania gąbką, szycia pluszowych przytulanek czy ozdabiania prac „gwiezdnym brokatowym pyłem”,. Miłośnicy zajęć muzyczno-ruchowych spełnili się uczestnicząc w warsztatach multimedialnych. Przez całe ferie, dwa razy w tygodniu w nowo otwartej sali widowiskowo-kinowej ośrodka kultury w Strzyżowicach, odbywały się bezpłatne projekcje filmów familijnych dla dzieci i rodziców. W Walentynki 14 lutego amatorzy sztuki teatralnej, wraz z „Detektywem Zagadką na tropie”, próbowali odgadną co stało się z bohaterką spektaklu Koko. Pełen humoru i wspólnej zabawy spektakl przyciągnął do Malinowic tłum widzów.

Bardzo dużą popularnością cieszyły się zajęcia „Planszomaniaka”, w trakcie których najmłodsi mogli szlifować pamięć, koncentrację oraz strategiczne myślenie grając w gry planszowe. Niekwestionowanym zwycięzcą wśród planszówkowych hitów okazały się gry: „Splendor” oraz „Dixit”, w które młodzi gracze grali najczęściej i najchętniej.

W tym roku ofertę zajęć GOK w Gródkowie wzbogacił o nowo zakupioną konsolę xbox wraz z kontrolerami oraz kompletem gier. Dzięki temu młodzi gracze, chociaż na chwilę mogli zatracić się w wirtualnej rzeczywistości rozegrać mecz w grze „Fifa” czy „Minecraft”. Sprzęt zakupiono w ramach dotacji otrzymanej z funduszu sołeckiego. GOK składa serdecznie podziękowania radnemu sołectwa Gródków panu Robertowi Zielińskiemu oraz sołtysowi panu Tadeuszowi Majerczykowi za przekazanie dotacji na doposażenie GOK w Gródkowie.

Ukoronowaniem tegorocznych ferii, był magiczny pokaz iluzji w wykonaniu dwukrotnego laureata Mistrzostw Polski w sztukach magicznych Łukasza Podymskiego, który odbył się 24 lutego w sali widowiskowej ośrodka kultury w Strzyżowicach. Magiczne show przyciągnęło tego dnia ponad 200 widzów.

Równolegle do bezpłatnej oferty zajęć prowadzonych przez GOK odbywały się tygodniowe półkolonie zimowe dla członków gminnej Akademii Piłki Nożnej. Oprócz codziennych treningów młodzi piłkarze mieli zapewnione pełne wyżywienie oraz atrakcyjne wyjazdy m.in. na basen, kręgle, do laser housa oraz kina. Na zakończenie, w ostatni dzień ferii, młodzi piłkarze spotkali się w GOK w Grókowie by tradycyjnie wspólnie zakończyć ferie przy pysznej pizzy.

Zajęcia w ramach ferii zimowych były prowadzone we wszystkich filiach GOK Gminy Psary. Łącznie we wszystkich zajęciach i wydarzeniach wzięło udział ponad 400 dzieci, które zimową przerwę spędzały w domu. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tegorocznych ferii na stornie GOK-u www.gok.psary.pl Galeria zdjęć

POKAZ ILUZJI ŁUKASZA PODYMSKIEGO - FOTOGALERIA

SPEKTAKL "DETEKTYW ZAGADKA NA TROPIE"SPEKTAKL "DETEKTYW ZAGADKA NA TROPIE"