filmowe piegi pana kleksaWe wrześniu rozpocznie się nabór chętnych szkół do udziału w projekcie „Filmowe Piegi Pana Kleksa, czyli szkolne lekcje z polskimi filmami dla dzieci i młodzieży”. Zgłoszone przez nauczycieli klasy wezmą udział w 1 z 6 bezpłatnych lekcji filmowych organizowanych w szkole w ramach zajęć dydaktycznych oraz obejrzą na 1 z 2 bezpłatnych projekcji w Centrum Usług Społecznych w Strzyżowicach polskie klasyczne filmy dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy do konatktu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Do udziału w projekcie zapraszamy uczennice i uczniów z klas od 1 do 8 ze szkoły podstawowej. Zajęcia będą dotyczyły różnych dziedzin z podstawy programowej na różnych etapach edukacyjnych: geografii, języka polskiego, historii, biologii, czy etyki. To jaki temat w danej dziedzinie będzie realizowany uzależniony jest od filmu. Wizyty na lekcjach będą ustalane bezpośrednio z nauczycielami zgłaszającymi grupę. I tak na przykład lekcja z filmem „W pustyni i w puszczy” może zostać zrealizowana na lekcji geografii o Afryce i jej kulturze. Oprócz wymienionego powyżej filmu innymi tytułami są: „Podróż za jeden uśmiech”; „Akademia Pana Kleksa”, „Czarne Stopy”; „Tato nie bój się dentysty”; „Panna Nikt”; „Za niebieskimi drzwiami”; „O dwóch takich, co ukradli księżyc”; „Klub Włóczykijów-tajemnica dziadka Hieronima” i „Zima w dolinie Muminków”. Do każdego z nich powstanie scenariusz zajęć, który zainteresowani nauczyciele będą mogli bezpłatnie pobrać ze strony projektu i korzystać z niego na swoich zajęciach. Dokładne tematy i propozycje lekcji zostaną przesłane na początku września do sekretariatów szkół i przedszkoli.

Dzięki realizacji projektu w naszej gminie uczennice i uczniowie wezmą udział w filmowej przygodzie poznając polskie filmy, z którymi w innych okolicznościach mogliby się nigdy nie spotkać.

Do 30 września, trwa nabór chętnych klas do projektu. W celu zgłoszenia udziału w projekcie prosimy o kontakt nauczyciela ze osobą realizującą projekt - stypendystką i edukatorką Agatą Hofelmajer-Roś pod numerem telefonu: 32 267 22 59 lub wysyłając email na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Projekt „Filmowe Piegi Pana Kleksa” finansowany jest w ramach stypendium twórczego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

filmowe piegi pana kleksa