Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%
W sobotę 2.07.świętowaliśmy 5. urodziny Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.
Z tej okazji w Centrum Edukacji Ekologicznej w Górze Siewierskiej odbył się spacer przyrodniczy nordic walking z Dąbia do Góry Siewierskiej, w ramach którego uczestnicy przeszli blisko 6,5 km trasę w poszukiwaniu dziewięćsiłu bezłodygowego.
Dla najmłodszych uczestników najmilszym akcentem tego dnia były warsztaty pszczelarskie, w których grupa 30 uczestników z uwagą wysłuchała wykładu i ciekawostek o pszczołach oraz wykonała ekologiczne domki dla pszczół zapylających. Ostatnią formą aktywności zaplanowaną tego dnia był spacery po parku edukacji z przewodnikiem, w ramach którego zainteresowani mogli dowiedzieć się kilku ciekawostek o faunie i florze w naszej gminie oraz podziwiać piękną panoramę zagłębiowskiej metropolii ze szczytu wieży widokowej.
Dla miłośników muzyki, GOK przygotował warsztaty gitarowe, prowadzone przez trio gitarzystów  z Guitars Brothers, którzy sobotnie święto uświetnili również koncertem  przy zachodzie słońca. Łącznie w wydarzeniu uczestniczyło blisko 200 osób.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji i podsumowania filmowego z tego wydarzenia.
 
 

Strona zrealizowana w ramach projektu z III Osi Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 - „Zwiększenie stopnia oraz poprawa umiejętności korzystania z Internetu, w tym z e-usług publicznych w szczególności realizuje cel stworzenie trwałych mechanizmów podnoszenia kompetencji cyfrowych na poziomie lokalnym” 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej” dotyczący realizacji projektu systemowego pn. „Konwersja cyfrowa domów kultury” - zadanie GOK gminy Psary: goknet-GOK Gminy Psary wita w sieci!