Nabór do zespołu dziecięco - młodzieżowego

Spektakl teatralny "Lampa Alladyna"

Gminny Dzień Dziecka 2018 - relacja

3 czerwca na stadionie LKS Iskra Psary odbył się Gminny Dzień Dziecka, który w tym roku połączono z otwarciem Parku Żurawiniec po rewitalizacji oraz uroczystym wmurowaniem aktu erekcyjnego pod budowę żłobka i przedszkola w Psarach.

Imprezę rozpoczął występ młodego perkusisty Maksymiliana Bagińskiego. Następnie wszystkich zgromadzonych gości przywitał wójt gminy Psary Tomasz Sadłoń wraz z wicemarszałek Sejmu Barbarą Dolniak. Na uroczystości pojawili się m.in.: przewodniczący Rady Gminy Psary Jacenty Kubica wraz  z radnymi, zastępca wójta Marta Szymiec, sekretarz gminy Mirella Barańska-Sorn, przedstawiciel Delegatury Kuratorium Oświaty w Sosnowcu Kazimierz Horbatowski, członek zarządu Przedsiębiorstwa Wielobranżowego BANIMEX SP. z o.o. Zbigniew Wójcik, dyrektorzy i kierownicy jednostek organizacyjnych, sołtysi, pracownicy Urzędu Gminy Psary oraz licznie przybyli goście. Po krótkim przemówieniu na scenie pojawiły się przedszkolaki ze Strzyżowic, a zaraz po nich swoimi umiejętnościami zachwyciły dziewczynki z sekcji akrobatyki artystycznej Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Psary.

Kolejnym punktem uroczystości było otwarcie Parku Żurawiniec, który w ostatnim czasie został zrewitalizowany. Następnie zgromadzeni goście udali się w miejsce, gdzie powstaje żłobek i przedszkole w Psarach. Tam wicemarszałek Sejmu Barbara Dolniak, wójt Tomasz Sadłoń, przewodniczący Rady Gminy Psary Jacenty Kubica oraz członek zarządu Przedsiębiorstwa Wielobranżowego BANIMEX Sp. z o.o. Zbigniew Wójcik uroczyście wmurowali w fundamenty budynku akt erekcyjny.

Drugą część artystyczną rozpoczął występ przedszkolaków oraz ekspresyjny pokaz taneczny uczniów ze Szkoły Podstawowej w Dąbiu, po którym na scenie pojawiły się, z dynamicznym układem choreograficznym, cheerleaderki ze Szkoły Podstawowej w Gródkowie oraz dwie wokalistki Emilia Bączkowska i Diana Maciejczyk. Następnie publiczność miała okazję posłuchać występów wokalnych uczennic ze Szkoły Podstawowej w Psarach: Mai Mroczek i Wiktorii Zbień oraz grupy solistek. Popisy artystyczne, przygotowane przez gminne placówki oświatowej, zakończył występ przedszkolaków i uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sarnowie. Tego dnia na scenie wystąpili również młodzi artyści, którzy ćwiczą swój warsztat w filiach Gminnego Ośrodka Kultury – sekcja młodych gitarzystów i dwie grupy muzyczne działające przy Ośrodku Kultury w Sarnowie.

Występy artystyczne nie były jedyną atrakcją przygotowaną tym dniu. Na boisku sportowym w Psarach pojawiło się miasteczko ruchu i sportu z dmuchańcami, z których dzieci mogły korzystać bezpłatnie. Nie zabrakło również konkursów plastycznych i sportowych, bezpłatnego malowania twarzy czy puszczania ogromnych baniek mydlanych.