III Festiwal Piosenki Dziecięcej pt.

III Festiwal Piosenki Dziecięcej pt."Piosenki z Fonoteki"/lata 80 i 90-te

Serdecznie zapraszamy do udziału w III edycji Festiwalu Piosenki Dziecięcej pt."Piosenki z Fonoteki"/lata 80 i 90-te.

Spektakl dla dzieci

Spektakl dla dzieci "Królewna Fasolka"

Serdecznie zapraszamy już w najbliższy piątek do OK Preczów:)

Gminne obchody Święta Niepodległości

Serdecznie zapraszamy na Gminne obchody Święta Niepodległości. Część artystyczna w wykonaniu Szkoły Podstawowej w Psarach.

• III Festiwal Piosenki Dziecięcej pt.

III Festiwal Piosenki Dziecięcej pt."Piosenki z Fonoteki"/lata 80 i 90-te

• Spektakl dla dzieci

Spektakl dla dzieci "Królewna Fasolka"

Gminne obchody Święta Niepodległości

Święto Chleba 2017 - podsumowanie

Święto Chleba w Sarnowie

10 września, w Sarnowie odbyło się kolejne już Święto Chleba zastępujące sołeckie dożynki.

Zainaugurowała je Msza Święta odprawiona w kościele parafialnym pw. Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza w Sarnowie przez Ks. proboszcza Andrzeja Cieszewskiego. We Mszy uczestniczyli licznie zgromadzeni wierni parafii z Sarnowa, Zespół „Zagłębianki”, Koło Gospodyń Wiejskich z Sarnowa oraz pracownicy Ośrodka Kultury i władze samorządowe naszej gminy.

Część artystyczna Święta Chleba odbyła się popołudniu tego samego dnia na placu przy Ośrodku Kultury w Sarnowie. Otworzyło ją uroczyste rozkrojenie i podzielenie chleba dokonane przez Wójta Gminy Psary Tomasza Sadłonia, Sekretarza Gminy Mirellę Barańską-Sorn, Radnych z Sarnowa Małgorzatę Pasek i Aleksandra Jewaka oraz Sołtysa Sarnowa Zofię Musiał.

Przed zgromadzonymi uczestnikami Święta zaprezentowały się Zespoły „Zagłębianki’ i „Strzyżowiczanie” i „Nasz Gródków”.

Wszyscy goście mieli także okazję spróbować chleba z własnoręcznie przygotowanym przez Sarnowskie gospodynie smalcem, wspaniałych ciast także pieczonych przez Członkinie Zespołu „Zagłębianki” oraz wielu innych pyszności przygotowanych na tę okazję. Do wieczora trwała też zabawa taneczna w rytm muzyki Zespołu „Hadżi-Band”.

Dla najmłodszych odbył się konkurs plastyczny na który upominki ufundował GOK Gminy Psary.

W tej wspaniałej imprezie udział wzięli Wójt Gminy Psary Tomasz Sadłoń, Radni z Sarnowa Małgorzata Pasek i Aleksander Jewak, Sołtys Sarnowa Zofia Musiał z mężem, Dyrektor GOK Anna Nagły, Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Sarnowa Małgorzata Barańska Wicedyrektor Agnieszka Regulska, Prezes Akcji Katolickiej Grzegorz Bacia, Sekretarz Ewa Urbańska, Prezes OSP Sarnów Mateusz Smoczyński, Naczelnik Łukasz Janota, Prezes Związku Hodowców Gołębi Pocztowych Sekcji Sarnów Andrzej Gęborski, Prezes KGW Barbara Kowalik, Instruktorzy występujących Zespołów Janina Okularczyk, Leopold Surma i Włodzimierz Kotuła, Maria Dziedzic wieloletni kierownik Ośrodka Kultury, sołtys i radna z Sarnowa.

Przybyło także wielu mieszkańców gminy i sołectwa.