Zumba Kids to program taneczno-fitnessowy przeznaczony dla dwóch grup wiekowych: Zumba Kids Junior (docelowo przedszkolaki,tj.4-6lat) oraz Zumba Kids(7-12). Program ten jest połączeniem podstawowych rytmów i ruchów ciała takich tańców jak: salsa, cumbia, merengue, hip hop, reggaeton i innych.Dzieci uczą się tańczyć choreografie do muzyki wielu kultur. Zajęcia te zacierają granicę pomiędzy fitnessem, tańcem a rozrywką.Dzieci uczą się pracy zespołowej, szacunku, odpowiedzialności i zaufania.Podczas zajęć kształtuje i rozwija się kreatywność oraz pamięć, koordynacja i równowaga.
Dzieci co jakiś czas uczestniczą w zajęciach tematycznych, na których uczestnicy poznają kulturę regionu, z którego pochodzi dany taniec. Uczymy się podstawowych wiadomości na jego temat, np.na jakim kontynencie leży dany kraj, jak wygląda jego flaga, jakim językiem posługują się jego mieszkańcy, jak brzmi przywitanie w danym języku,itp. Dzieci otrzymują "paszport" i za każdą odbytą podróż dostają pieczątkę.  Na koniec roku dla każdego uczestnika zajęć,który zgromadzi wszystkie pieczątki,czeka zumbowy gadżet.Oprócz tego wszystkie dzieci dostaną dyplomy.
Dzięki temu,że dzieci poznają różnorodne style taneczne, a kroki w choreografiach są dosyć łatwe, zajęcia przypominają bardziej spotkanie w gronie rówieśników niż zajęcia taneczno-fitnessowe.
     STRUKTURA ZAJĘĆ:
-powitanie
-rozgrzewka
-nauka choreografii (rozkład tańca na czynniki pierwsze)
-gry i zabawy
-pokaz lub "bitwa"
-wyciszenie organizmu(rozciaganie)
-zakończenie zajęć

****

  • OŚRODEK KULTURY W DĄBIU, UL. POCZTOWA 34 A, wtorek 16:00-16:45 (WIEK UCZESTNIKÓW 4-6 LAT), tel.: (32) 263 17 12,

 

  • OŚRODEK KULTURY W SARNOWIE, UL. SZKOLNA 3, czwartek 16:15-17:00 (WIEK UCZESTNIKÓW 7-12 LAT), tel: (32) 260-69-54

 

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA. OBOWIĄZUJĄ ZAPISY PRZEZ SYSTEM E-ZAJĘCIA.

INSTRUKTOR PROWADZĄCY:   Justyna Mulewicz

Cena za zajęcia: 30zł/msc.

Opłatę należy uiścić z góry, do 10 dnia każdego miesiąca przed rozpoczęciem zajęć.

Zapisy na zajęcia przez system: e-zajęcia.