le voyage dans la lune captures 44

PRACOWNIA STOP-KLATKA

to miejsce, w którym zobaczymy jak film opowiada o świecie. Poznamy jego język i historię, dzięki której się pojawił. Spróbujemy też rozłożyć film na czynniki pierwsze i samemu stać się twórcami.

W czasie zajęć w pracowni skupimy się głównie na animacji i różnych jej odmianach, to w tej technice na zakończenie naszych spotkań powstanie zrobiony przez nas prawdziwy film, który w czasie otwartej dla publiczności premiery zostanie wyświetlony zaproszonym gościom!   

 

 (kadr z filmu "Podróż na Księżyc", reż. Georges Meliesa)

Dowiemy się:

-jak powstało kino, jakie wynalazki techniczne przyczyniły się do tego, że dzisiaj oglądanie ruchomych obrazów jest możliwe
-jak powstaje film animowany i jak samemu go nakręcić
-jakie elementy składają się na film( dźwięk, obraz, scenografia) i jak je można stworzyć
-co jest potrzebne, by powstał film (scenariusz, biblioteka dźwięków, elementy scenografii, lalki)

a w międzyczasie BĘDZIEMY TWORZYĆ poszczególne elementy w pracowni. Najpierw skupimy się na krótkich formach tak zwanych “wprawkach”, a później sami stworzymy w technice poklatkowej animację, która pod koniec kursu będzie miała swoją premierę.

 

Zajęcia polegają w dużej mierze na zdobywaniu wiedzy praktycznej o animacji tworzonej metodą poklatkową. Dużo czasu spędzimy przy samym tworzeniu elementów filmowych przy stole do animacji.

 

Taka wiedza pozwoli nam na swobodne posługiwanie się aparatem fotograficznym, doskonalenie różnych technik plastycznych, tworzenie obiektów przestrzennych, pracę z tekstem w czasie tworzenia scenariusza oraz pracę z dźwiękami podczas tworzenia biblioteki dźwięków.

Scenariusz oprzemy, albo o wybrany tekst kultury, albo sami go wymyślimy.

Zapewniamy sprzęt, materiały i opiekę artystyczną w czasie zajęć. Zajęcia prowadzić będzie Agata Hofelmajer-Roś.

 

CZAS: każdy WTOREK w godzinach od 16:15 do 17:30
MIEJSCE: Gminny Ośrodek Kultury w Gródkowie
WIEK UCZESTNIKÓW: 8-13
ILOŚĆ MIEJSC: 12
KOSZT UDZIAŁU: 30 pln 

ZAPISY NA ZAJĘCIA ODBYWAJĄ SIĘ TELEFONICZNIE: 32 267 22 5

Nadal zbieramy grupę - zajęcia rozpoczną się od listopada 2019.


KONTAKT:
Agata Hofelmajer-Roś
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
32 267 22 59