14 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Gródkowie odbyła się coroczna inauguracja roku kulturalnego, na którym zostały przyznane „Rydwany Kultury”, a także odbył się koncert kabaretowy Jacka Ziobry.

Uroczystość otwarł występ dwóch niezwykle utalentowanych mieszkańców naszej gminy Bartosza Białasa i Wojciecha Żurkowskiego, którzy od lat pilnie pod okiem instruktora Grzegorza Bochenka w Ośrodku Kultury w Sarnowie szlifują swój muzyczny talent. Chłopcy przedstawili na scenie dwa utwory instrumentalne, Bartosz na keyboardzie, a Wojciech na akordeonie. Po tej części odbyło się wręczenie „Rydwanów kultury” - nagród za szczególny wkład oraz działalność a rzecz rozwoju kultury w gminie Psary. Laureatami tegorocznej nagrody byli: dyrektor ZSP nr 2 w Sarnowie Małgorzata Barańska, dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej w Psarach Łukasz Siwczyk, Naczelnik OSP w Psarach Tomasz Kot, wieloletni instruktor muzyczny w Ośrodku Kultury w Sarnowie Grzegorz Bochenek. Po tej części wręczone także zostały podziękowania dla firm, które w tym roku wsparły psarską kulturę finansowo. Wśród zaproszonych sponsorów uroczyste podziękowania na scenie odebrali: Magdalena Paks członek Banku Spółdzielczego w Będzinie, Zbigniew Wójcik prezes zarządu firmy Azi-Bud, Zdzisław Wszoła właściciel firmy Transbud Wulkan.

Po części oficjalnej na scenie pojawił się znakomity satyryk, kabareciarz Jacek Ziobro. Artysta w swoim godzinnym programie zaskoczył publiczną niezwykłą ekspresją aktorską oraz interpretacjami wielu utworów muzyki rozrywkowej. Jego gagi przeplatały piosenki, które wykonywał popisując się nieprzeciętną skalą głosu.

Na imprezie pojawili się: wójt gminy Psary Tomasz Sadłoń wraz z małżonką, przewodniczący Rady Gminy Psary Jacenty Kubica, radna gminy Psary Krystyna Kluszczyk, sekretarz Urzędu Gminy w Psarach Mirella Barańska -Sorn, dyrektorzy gminnych placówek oświatowych i jednostek organizacyjnych, przedstawiciele lokalnych organizacji społecznych KGW, OSP, Klubów Emerytów oraz zespołów śpiewaczych, sołtysi oraz mieszkańcy gminy Psary.

Galeria zdjęć