18 marca w Gminnym Ośrodku Kultury odbył się I Gminny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich o Puchar Wójta Gminy Psary, w którym brało 9 Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Psary.

W turnieju panie zmierzyły się ze sobą w pięciu konkurencjach. Pierwsze dwie polegały na obraniu jak najdłuższej obierki z jabłka i oddzieleniu fasoli od grochu w wyznaczonym czasie. W trzeciej konkurencji panie walczyły ze sobą w sztafecie, w której należało przejść z piłką i szczotką między pachołkami, złożyć w pary skarpetki oraz przyszyć guzik.

Po zręcznościowych zmaganiach przyszedł czas na największą atrakcję turnieju czyli pokaz mody, którego tematem była moda ekologiczna. Panie z poszczególnych Kół Gospodyń Wiejskich zaprezentowały się w dwóch kreacjach wykonanych z materiałów, nadających się do recyklingu. Prezentowane stroje nie odbiegały pomysłowością i jakością wykonania od tych, które można oglądać na profesjonalnych wybiegach.:)

Ostatnią konkurencją w turnieju, były wielkanocne kulinaria, w których członkinie KGW po raz kolejny zaskoczyły jury swoimi umiejętnościami. Na pięknie udekorowanych stołach można było spróbować między innymi tradycyjnego żurku, nadziewanych jaj, mazurków, serników oraz wielkanocnych babek.

Wszystkie konkurencje punktowane były przez sędziów oraz jury w skład, którego weszli: Tomasz Sadłoń wójt gminy Psary, radni Joanna Kruszewska oraz Jacek Gwóźdź oraz Mirella Barańska – Sorn sekretarz Urzędu Gminy w Psarach. Po przeliczeniu punktacji I miejsce na podium wywalczyło Koło Gospodyń Wiejskich z Malinowic, II KGW Dąbie i III miejsce KGW Psary. Wszystkie koła biorące udział w turnieju dostały nagrody finansowe.

Po turniejowych zmaganiach panie wspólnie zasiadły do stołu i podczas koncertu męskiego tercetu wokalnego (J. Gwóźdź, M. Krawczyk i M. Chorzela), kosztowały przygotowane przez nie przepyszne wielkanocne dania.

Galeria zdjęć