Szanowni Państwo,

informujemy, że wszystkie zajęcia organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury Gminy Psary w placówkach

w:
Gródkowie, Sarnowie, Dąbiu, Preczowie, Góra Siewierska, Brzękowice i Strzyżowice

oraz na terenach szkół podstawowych w gminie Psary

skierowane dla osób dorosłych i dzieci

zostają zawieszone do odwołania.

O przywróceniu zajęć będziemy Państwa informować na naszych kanałach informacyjnych:

stronie gok.psary.pl i profilu społecznościowym

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt telefoniczny.

Jednocześnie informujemy, że GOK będzie prowadził swoją działalność, ale w ograniczonym zakresie: wszystkie zajęcia, warsztaty, próby zespołów, spotkania organizacji społecznych zostają zawieszone, natomiast będzie możliwy kontakt telefoniczny i mailowy z pracownikami.

PŁATNOŚCI ZA ZAJĘCIA

W związku z zawieszeniem zajęć kwestie płatności będą regulowane pod koniec miesiąca według ilości i obecności zajęć, które do tej pory się odbyły.

Wyrównanie, zwroty bądź przeniesienia poniesionych już płatności będą dokonywane pod koniec danego miesiąca.

Jeśli po tym czasie wystąpią jakieś nieprawidłowości prosimy o kontakt telefoniczny od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00.

bodo cafe 2 20200311 1561022967Cudowne przeniesienie w czasie do magicznych, kolorowych lat przedwojennych… tak można krótko podsumować koncert „Bodo Cafe” jaki 7 marca odbył się w sali widowiskowej Centrum Usług Społecznych w Strzyżowicach. Niezwykle barwne, radosne, rozśpiewane i roztańczone widowisko jakie było udziałem wszystkich przybyłych w ten dzień do CUS widzów, pozwoliło na swoistą teleportacje w czasie. Publiczność więc stała się świadkiem zabawnej historii roztargnionego Zygmusia który zjawia się w kawiarence ...dwanaście godzin przed umówioną randką…Z pomocą rezolutnego kelnera poznaje dwie piękne damy, wplątuje się w intrygę miłosną, podany zostaje terapii przez hipnozę, tańczy tango z mężczyzną, by w końcu zrozumieć, że nie warto igrać z uczuciami kobiet… Za to kelner i kontrabasista zdobywają serca pięknych Pań .

okr 2020 12 20200311 131894392228 lutego w CUS Strzyżowice odbyły się gminne eliminacje konkursu recytatorskiego „Mały OKR”. W szranki rywalizacji stanęło ponad 60 uczniów gminnych placówek oświatowych. Po wysłuchaniu młodych recytatorów, jury w składzie Teresa Kosmala-Gąsior, Donata Łukasik i Magdalena Gdesz-Sobczak, postanowiło przyznać ex equo dwa I miejsca w kategorii klas 0-III Lenie Ziewacz , uczennicy Szkoły Podstawowej im. Stanisława Polakowskiego w Strzyżowicach i Zuzannie Zawalskiej ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Dąbiu. W starszej kategorii wiekowej, czyli wśród uczniów klas IV-VI wygrał Artur Grabara uczeń Szkoły Podstawowej im. Emilii Gierczak w Grodkowie. Zwycięzcy wezmą udział w eliminacjach konkursu na szczeblu regionalnym, które odbędą się pod koniec marca w Teatrze „Korez” w Katowicach. GALERI ZDJĘĆ

dk 8 20200310 1596464182Dzień kobiet, to niewątpliwie okazja do wielkiego świętowania. W gminie Psary to szczególne święto już od lat gości w kalendarzu imprez. 6 marca do GOK w Gródkowie zjechały panie zrzeszone w lokalnych organizacjach społecznych i stowarzyszeniach z całej gminy Psary. Piątkowe popołudnie było znakomitą okazją do wspólnej zabawy oraz do podziękowania wszystkim kobietom za ich codzienną pracę, poświęcenie i dobre słowo. Tradycyjnie na początku spotkania uroczysty toast wzniósł Wójt Gminy Psary Tomasz Sadłoń, który na ręce wszystkich uczestniczących w spotkaniu pań złożył również serdeczne życzenia. Jak zawsze obecni tego dnia Panowie, wręczyli paniom symbolicznego tulipana.

zapusty 2020 22 20200226 1783520352Zapusty to ostatnia szansa na karnawałową zabawę i szaleństwa. Jak co roku w ośrodku kultury w Dąbiu, w przeddzień środy popielcowej, po raz 24 odbyły się Gminne Zapusty, czyli śledzik na wesoło. Była to znakomita okazja do wspólnej zabawy oraz miłego spędzenia wieczoru, zanim rozpocznie się wielki post. Podobnie jak w latach ubiegłych tegoroczny program artystyczny zdominowały występy kabaretowe. Zespół "Dąbie" przedstawił bajkę dla dorosłych "O rybaku i złotej rybce"- przedstawiającą relacje małżeńskie  w krzywym zwierciadle. Zespól "Tęcza" rozbawił publiczność humorystycznym montażem  muzycznym o tematyce zapustnych zwyczajów i obrzędów. Z kolei Kabaret "Senioritki" z Brzękowic, przypomniał gościom największy hit kabaretu "Dudek" - Filipinki to my.

kobieta na zamowienie 2 20200226 157688237021 lutego na scenie Centrum Usług Społecznych w Strzyżowicach wystawiony został spektakl „Kobieta na zamówienie”. Rubaszna, zabawna komedia o perypetiach samotnego pięćdziesięciolatka, który w prezencie urodzinowym od przyjaciela dostaje ...wymarzona kobietę. Bill początkowo niechętnie przyjmuje zadanie wypełnienia ankiety, określającej cechy wymarzonej wybranki, jednak z czasem idea stworzenia kobiety idealnej wciąga go bez reszty.

dzie babci i dziadka w brzkowicach golszy 4 20200211 1208726985Po powitaniu gości wystąpiły dzieci ze szkoły podstawowej w Dabiu, które deklamowaly wierszyki oraz tańczyły. Wokalne popisy przed publicznością dały: Oliwia Adamczyk oraz czteroletnia Ola Korpak, która zaśpiewała piosenkę "Orkiestry dęte". Po występach dzieci, radny pan Adam Adamczyk złożył życzenia zebranym babciom i dziadkom. Następnie wystąpił kabaret "Senioritki" z Klubu Seniora w Brzekowicach.

dzie babci i dziadka w preczowie 13 20200130 1157467781W dniu 26 stycznia 2020 r. o godz 17:00, w Ośrodku Kultury w Preczowie odbyło się coroczne spotkanie z okazji Święta Babci i Dziadka. Wśród zaproszonych gości obecni byli Wójt Gminy Psary Tomasz Sadłoń z małżonką, radny Rady Gminy  w Psarach Jarosław Nowak, sołtys Wojciech Kamecki z małżonką, sponsor naszego spotkania państwo Danuta i Zdzisław Wszoła, członkowie Rady Sołeckiej, oraz przybyłe na to spotkanie Babcie i Dziadkowie. Z okazji tego święta wspaniały występ artystyczny zaprezentowały dzieci z Ośrodka Kultury w Preczowie, następnie kilka piosenek zaśpiewał młody wokalista Julian Sikora. Po występach dzieci, Babcie i Dziadkowie otrzymali drobne upominki.

koledy cus 12 20200121 159263696119 stycznia w gościnnych murach Centrum Usług Społecznych w Strzyżowicach odbył się uroczysty „Wieczór Kolęd” organizowany przez GOK Gminy Psary, Ośrodek Kultury w Strzyżowicach , Zespół „Strzyżowiczanie” i KGW Strzyżowice. Na program uroczystości złożyły się widowisko jasełkowe w wykonaniu grupy teatralnej „Teatrzaki” działającej przy Ośrodku Kultury w Strzyżowicach i koncert kolęd zaprezentowany przez Zespół „Strzyżowiczanie” pod kierownictwem Włodzimierza Kotuły. Zespół przedstawił kilkanaście pięknych polskich kolęd tych popularnych oraz mniej znanych. Na wstępie uroczystości ciepłe słowa i najlepsze życzenia skierowała do zebranych gości Zastępca Wójta Gminy Psary Marta Szymiec.

ferie zimowe 23 20200120 1965790441Pierwszy tydzień ferii upłynął nam bardzo pracowicie, wesoło i kolorowo. W ośrodku kultury w Gródkowie powstały m.in gustowne kapelusze, w Preczowie eleganckie kartki okolicznościowe, a w Brzękowicach przedszkolaki kontynuowały zmagania z matematycznymi quizami i łamigłówkami.  Miłośnicy lepienia masy solnej tworzyli niecodzienne figurki w Dąbiu, w Sarnowie młodzi projektanci ozdabiali eko-torby i tworzyli własne pacynki. A w Strzyżowicach dzieciaki wycinały, kleiły i konstruowały zimowe lampiony.  Dzięki uprzejmości druhów OSP Goląsza-Brzękowcie udało się zoorganizować kurs pierwszej pomocy przedmedycznej dla dzieci, który odbył się w ośrodku w Brzękwoicach-Goląszy. Młodzi adpeci ratownictwa mogli na własnej skórze przekonać się jak trudne jest to zadanie oraz sprawdzić się w samodzielnej akcji resuscytacji.