Ośrodek Kultury w Sarnowie jest miejscem szczególnej więzi społecznej i środowiskowej, tu spotykają się i współpracują takie organizacje jak OSP, KGW, Akcja Katolicka, Związek Hodowców Gołębi, Zagłębiowski Związek Pszczelarzy, Związek Kombatantów i Byłych Więźniów Politycznych.

Sztandarową imprezą w Ośrodku Kultury w Sarnowie są Regionalne Prezentacje Teatralne Żywotów Świętych i Patronów. Odbywają się one "W hołdzie Janowi Pawłowi II", a patronat nad nimi sprawuje zazwyczaj biskup Ordynariusz Diecezji Sosnowieckiej i Wójt Gminy Psary. Jest to jedyna tego typu impreza w kraju.

Działający od ponad 30 lat przy OK w Sarnowie Zespół "Zagłębianki" ma na swoim koncie bardzo wiele znamiennych sukcesów.

Sarnów był przez kilka lat gminnym centrum sztuk plastycznych za sprawą działających tu pracowni: ceramicznej, linorytu, monotypii i malarstwa sztalugowego.

 

Ośrodek Kultury w Sarnowie

Sarnów, ul. Szkolna 3
42-512 Psary
tel.: (32) 360 69 54, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.