Nabór do zespołu dziecięco - młodzieżowego

Spektakl teatralny "Lampa Alladyna"

Ferie zimowe 2018 za nami

Dobiegły końca ferie zimowe, które w tym roku trwały od 29 stycznia do 9 lutego. Gminny Ośrodek Kultury Gminy Psary jak co roku był organizatorem licznych zajęć oraz imprez dla dzieci i młodzieży.

Zajęcia w ferie zimowe odbywały się w Gminnym Ośrodku Kultury w Gródkowie, Ośrodkach Kultury w Preczowie i Sarnowie, świetlicach wiejskich w Dąbiu, Brzękowicach Górnych i Malinowicach. W poszczególnych placówkach dzieci i młodzież mogły brać udział w zajęciach: świetlicowych, komputerowych, wokalno – muzycznych, plastyczno – manualnych, czy nauce grafiki komputerowej. Szczególnie dużym powodzeniem cieszyły się warsztaty kulinarne i podróżnicze, na których dzieci mogły przyrządzić zdrowy posiłek oraz odczarowywać Legendy Polskie i zaprzyjaźnić się ze Smokiem Wawelskim. Młodzi wynalazcy mogli z kolei spróbować swoich sił podczas warsztatów z robotyki, które zakończyły się niezwykle interesującym pokazem eksperymentów, gdzie dzieci tworzyły m.in. pastę dla słonia, ogień z lodu i sztuczną krew. Zajęcia podczas ferii wypełniły także wspólne pląsy i zabawy harcerskie, poprowadzone przez wieloletnią harcmistrzynię Annę Łebzuch. W trakcie ferii odbywały się także spotkania z planszówkami, dzięki którym powiększyło się grono fanów gier w tradycyjnym wydaniu. Dwa wieczorne popołudnia w ferie zarezerwowane zostały na spektakl teatralny „O Jasiu, Małgosi i chatce z łakoci” oraz na pokaz iluzji w wykonaniu Rafała Mulki, półfinalisty „Mam talent”, oba wydarzenia zgromadziły liczną publiczność. Wszystkie wymienione wyżej zajęcia oraz atrakcje odbywały się bezpłatnie.

Podczas ferii Gminny Ośrodek Kultury zorganizował także dwa turnusy zajęć dla uczestników Akademii Piłki Nożnej, które trwały jeden tydzień. Młodzi piłkarze i piłkarki oprócz treningów na sali gimnastycznej w szkole podstawowej w Psarach odwiedzili między innymi kino, laser house, aquapark oraz kręgielnie, a zwieńczeniem każdego turnusu był wyczekiwany przez wszystkich dzień pizzy.