Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2018 za nami

 

14 stycznia gmina Psary, już po raz 7, zagrała z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W tym roku, dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, społeczników i mieszkańców gminy Psary, udało się zebrać aż 87 991 zł.

 

O godz. 18:00 na placu przez Urzędem Gminy w Parach rozpoczął się koncert finałowy połączony ze zbiórką pieniędzy i quizem fantowym. Na scenie pojawiły dzieci i młodzież z zespołów szkolno-przedszkolnych w Sarnowie i Strzyżowicach oraz szkół podstawowych w Gródkowie, Dąbiu i Psarach. Gwiazdą wieczoru był zespół Exodus Band. W trakcie koncertów zebrani mogli rozgrzać się gorącą herbatą i kawą oraz poczęstować ciastami i babeczkami ufundowanymi przez Marzenę i Mariusza Kawiorskich. Tradycyjnie o 20:00 rozbłysło „światełko do nieba”.

 

W tym roku w gminie Psary działały cztery sztaby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a pieniądze zbierało aż 161 wolontariuszy. Koordynatorami sztabów byli: Dorota Laskowska w Szkole Podstawowej w Psarach, Dorota Dzielawska w Szkole Podstawowej w Dąbiu, Agnieszka Regulska w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Sarnowie oraz Przemysław Wach w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Strzyżowicach.

 

Sponsorami licznych atrakcji w trakcie gminnego finału byli: samorząd gminy Psary, Anna i Tomasz Sadłoniowie, Salon fryzjerski „Oliwia”, FHU Oliwia – Dąbie Chrobakowe, Marcin Cela Auto-Klima-Serwis, Gospodarstwo Ogrodnicze Tadeusz Mularski, Maria Mularska, Supermarket „Karolina”, Kwiaciarnia Marka Łapanowskiego, Bank Spółdzielczy w Będzinie, radny Robert Zieliński, Edyta Sarnik z salonu fryzjerskiego „Oliwia”, Iskra Psary, Zagłębie Sosnowiec, Kwiaciarnia FlooArt, Zakład Introligatorski Marka Gawrona, NZOZ „Medicus”. Finansowo finał WOŚP wsparli również: Sebastian Nowak, Aneta Sowul, NZOZ w Psarach, firma Wulkan oraz firma Grinex.

 

Na zakończenie ciepłe słowa oraz podziękowania zebranym mieszkańcom, sponsorom, wolontariuszom i zaangażowanym organizacjom przekazał wójt gminy Psary Tomasz Sadłoń.

 

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się pod hasłem „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na sprzęt dla szpitalnych oddziałów neonatologicznych.

 

 

Galeria zdjęć z WOSP 2018

Boisko wielofunkcyjne w Górze Siewierskiej

Informacji udziela ZGK w Psarach tel: 32 360 16 70

Boisko wielofunkcyjne w Brzękowicach Górnych

Informacji udziela ZGK w Psarach

tel: 32 360 16 70

 

Boisko wielofunkcyjne w Malinowicach

Informacji udziela ZGK w Psarach tel: 32 360 16 70

dig-Systemy